• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

DEAŞ’in roketi vurdu yaralarını İzmir sardı

DEAŞ’in roketi vurdu yaralarını İzmir sardı

28.02.2018, 23:05 Güncelleme Tarihi: 01.03.2018,00:19

El-Bab’da yaşıyordu 3 kız kardeş. DEAŞ’ın roketi evlerine isabet etti. Anne ve babaları öldü. Cinan felç oldu. Nur bacağını kaybetti. Şehed yaralandı. Mehmetçik’in kurtardığı kızlar, Karabağlar’daki evlerinde yeni bir hayata başladı

Suriye'nin El-Bab bölgesinde, terör örgütü DEAŞ'ın saldırısında anne ve babalarını kaybeden, ikisi engelli kalan, biri de yaralanan 3 kız kardeş, Fırat Kalkanı Harekatı sonrası getirildikleri Türkiye'de sağlıklarına kavuştu. İzmir'in Karabağlar ilçesinde dedeleri Abdülkadir İbrahim (65) ve babaanneleri Fehime Halil (62) ile tek odalı evde yaşayan, en büyüğü 10 yaşında üç kız kardeş, yaşadıkları acının izlerini bedenlerinde taşıyor.

HAYATLARI ACIYLA DEĞİŞTİ

DEAŞ'ın düzenlediği roketli saldırıda anne ve babasını kaybeden çocuklardan 10 yaşındaki Nur'un sol bacağı kesilirken, sağ bacağında parçalı kırık oluştu, 7 yaşındaki kardeşi Cinan'ın omuriliği zarar gördü ve belden aşağısı felç oldu. Vücuduna şarapnel parçaları isabet eden 8 yaşındaki Şehed ise yaralandı. Kardeşler, El-Bab'daki sınırlı tedavi imkanları nedeniyle Türk askerleri tarafından tedavileri yapılmak üzere Türkiye'ye getirildi. Kahramanmaraş ve İzmir'de yapılan ameliyatlar sayesinde 3 kız kardeş hayata tutundu. Fizik tedavisi süren Cinan tekerlekli sandalyeyle, ablası Nur ise protez bacağıyla yürümeye başladı.

MEHMETÇİK KURTARDI

Türk askerlerinin kendilerini kurtardığını söyleyen Nur İbrahim, bölgedeki ambulansla Türkiye'ye gönderilip ameliyata alındıklarını söyledi. Nur, bacağının kesildiği günü gözyaşlarıyla anlatırken, "Türk doktorlar, tekrar yürümem için çok çaba harcadı. Protezimi taktıkları günü hayatım boyunca unutamam. Benim ve kardeşlerimin sağlıklarına kavuşmaları için çok uğraştılar. Suriyeliler, Türkiye'yi ikinci vatan olarak görüyor. Bize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm yetkililer ve Türk halkı çok iyi davrandı ve sahip çıktı. Türkiye'de çok mutluyuz. Türk ordusuna, bizi kurtardığı için çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışıp, teşekkür etmek amacıyla onun elini öpmek istiyorum" dedi.

HAREKATA DESTEK

Dede Abdülkadir İbrahim ise, Fırat Kalkanı Harekatı'yla bölgeye huzur geldiğini, Zeytin Dalı Harekatı'na da destek verdiğin dile getirdi.

DEAŞ’in roketi vurdu yaralarını İzmir sardı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN