• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Yüksek gerilimli’ durak!

‘Yüksek gerilimli’ durak!

06.03.2018, 00:00

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı Çakırbeyli mahallesinde elektrik trafolarının altına durak konuşlandırılması vatandaşın tepkisini çekti.
Büyükşehir Belediyesi, Çakırbeyli'de Adnan Menderes Çiftliği'nin karşısındaki yüksek gerilim hattının bulunduğu trafonun hemen altına durak yerleştirdi. Vatandaşlar, yağmurlu günlerde trafonun şimşeği çekme ihtimali nedeniyle durağı kullanamadıklarını söyledi.
Vatandaşlar trafonun altında durak yapılmasının yanlış bir tercih olduğunu dile getirirken, "Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Çakırbeyli'de trafoların hemen altına durak koyması, olası yağmurlu bir günde trafoların şimşeği çekme ihtimali nedeniyle faciaya neden olabilir. Yüksek gerilimli durağın buradan kaldırılarak güvenli bir yere taşınması talebimizi yetkililerin dikkatine sunuyoruz" dedi.

SU FATURASI İSYANI

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü'nün yüksek su faturaları vatandaşı çıldırtma noktasına getirdi. Su tüketiminin dışında katı atık ve atık su bertaraf ücretleri için yüksek bedeller ödediklerini belirten Aydınlılar, çevre illerde kıyaslandığından en pahalı suyu kullandıkları belirterek isyan etti.
Çine Belediyesi eski meclis üyesi ve AK Parti eski ilçe yöneticisi Erol Uzun, Denizli ile Aydın'ın su faturalarını kıyasladığında iki komşu ilin arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi.

Uzun, "Çine'de bir konut abonesinin faturasını Denizli'deki bir abonenin su faturası ile kıyasladım. ASKİ 5 ton su tüketimi için 34. 20 lira alırken DESKİ 6 ton su tüketimi için 18.12 lira almış. Aydın'da 1 ton su tüketimi için 3.28 lira, 1 ton atık su için 1.09 lira ve bertaraf ücreti alınırken Denizli'de ise 1 ton suyun bedeli 2 lira, atık su bedeli ton başına 50 kuruş ve bertaraf ücreti alınmıyor. Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanıyoruz" dedi.

'PARASI BİZİM CEBİMİZDEN ÇIKACAK'

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde itfaiyenin yangın sırasında su alması için konulan vananın bozulduğunu dile getiren vatandaşlar suyun boşa aktığını söyledi. Yalı Mahallesi 6502 Sokak'taki yangın vanasının kapağının takılı olmaması nedeni ile günlerdir şebeke suyunun boşa gittiğini belirten vatandaşlar, "Yetkilileri aramamıza rağmen kimse gelip ilgilenmedi. Resmen günlerdir su boşa akıyor. Yazık günah. Bu suyun faturası hepimizin cebinden kesiliyor. Umarım yetkililer bu soruna bir an önce çözüm bulur" diye konuştu.

METİN BURMALI

‘Yüksek gerilimli’ durak! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA