• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hep bir ağızdan ’nı okudular

Hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular

11.03.2018, 18:55 Güncelleme Tarihi: 11.03.2018,20:04

Türkiye'nin 81 ilinde görev yapan doktor ve diş hekimleri, İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilmesinin 97. yıldönümünü ve yaklaşan 14 Mart Tıp Bayramı'nı, 41 farklı mekanda çektikleri video ile kutladı. İstiklal Marşı'nın her bir kıtasını farklı mekanlarda hep bir ağızdan seslendiren ve sosyal medyada paylaşan sağlıkçıların anlamlı kutlaması izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Sosyal arkadaşlık sitesi facebookta 'Türkiye Cumhuriyeti Doktorları Kulübü' adı altında, Dr. Birol Öztürk tarafından kurulan ve aralarında Manisa Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Osman Çağlayan'ın da yer aldığı 70 kişilik çekirdek kadrosu ile 56 bin üyeye ulaşan grubun çektiği 'İstiklal Marşı' videosu kısa sürede yüzlerce kez tıklandı. İstiklal Marşı'nın kabul edilmesinin 97. yıldönümü ve 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile 81 ilde görev yapan 56 bine yakın doktor, diş hekimi ve diğer sağlık çalışanlarının yer aldığı grubun üyeleri, İstiklal Marşı'nın her bir kıtasını 41 farklı mekanda hep bir ağızdan seslendirdi. Tıp ve diş hekimliği öğrencileri ile şehit yakınlarının da destek verdiği İstiklal Marşı videosu Youtube'da da büyük ilgi görerek kısa sürede yüzlerce kez tıklandı. Sağlıkçılar, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti için, ay yıldızlı bayrak için, tüm şehitler ve millet için İstiklal Marşı'nın dizelerini hep bir ağızdan okumaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN