• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Özel çocuklar için at ve doğa terapisi

Özel çocuklar için at ve doğa terapisi

11.03.2018, 23:30

’in Ödemiş ilçesindeki rehabilitasyon merkezinde, fizyoterapistler gözetiminde, özel çocuklar atlara binip özgüven kazanıyor. Hayvanlarla iç içe vakit geçiren öğrenciler, fidan dikip doğa sevgisi ediniyor

Özel eğitim uzmanı Yeşim Şenbaş'ın Ödemiş'in Kümeevler Mevkisi'nde 90 bin metrekare üzerine geçen yıl temmuz ayında kurduğu rehabilitasyon merkezinde, 130 özel çocuk eğitim görüyor. 4 özel eğitim uzmanı, 1 beden eğitimi öğretmeni, 1 rehber öğretmen, 1 psikolog ve 2 fizyoterapist çocuklara eğitim veriyor. Haftanın 5 günü eğitim verilen kurumda öğrenciler, fizyoterapistler nezaretinde atlara binerek özgüvenlerini artırıyor.

HOBİ BAHÇELERİ

Bunun yanında hobi bahçesinde çeşitli sebzeler yetiştirip, fidanlar dikerek doğa sevgisini kazanıyor. Kurumda kurulu at çiftliğinin yanı sıra küçük bir hayvanat bahçesi de bulunuyor. Çocuklar, Amerikan ördeği, tavuk, hindi, bıldırcın, güvercin, keçi gibi hayvanlarla vakit geçiriyor. Eğitimciler, çocukların özgüvenlerini arttırmak için ata binmenin yanında, kümeslerde bulunan hayvanlarla da temas kurdurmalarının onlara fayda sağladığını vurguladı. Bunun dışında merkezde çocuklar futbol, voleybol, badminton oyunları ile morallerini daha da arttırıldığı belirtildi. Kurum müdürü Ali Rıza Gül, "Dahi çocuklarımız, servislerle merkezimize geliyor ve eğitimlerini en iyi şekilde alıyorlar" dedi.

Özel çocuklar için at ve doğa terapisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN