• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

çiğ köfte

Glutensiz çiğ köfte

13.03.2018, 10:35 Güncelleme Tarihi: 13.03.2018,11:08

Belediyesi, çölyak hastaları ve beslenmeyi tercih edenler için glutensiz çiğköfte yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yaptığı glutensiz unlu mamüllere, (ekmek, pasta, tatlı, pizza, lahmacun, hamburger) gibi ürünlere çiğ köfteyi de ekledi. Kafedeki şeflerin önderliğinde yapılan çiğ köfte önceki gün 'Glutensiz Bir Başka Kafe'nin misafirlerine ikram edildi.


Kafe'nin şefi tarafından yoğrulan çiğ köfteyi yine kafede istihdam edilen zihinsel ve ruhsal engelli korumalı garsonlar tarafında yapıldı.

SOSYAL İŞLETME MODELİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ
'Glutensiz Bir Başka Cafe' işgücü piyasasında normal şartlar altında çalışma imkanı kısıtlı olan zihinsel ve ruhsal engelli kişilere istihdam ortamları oluşturulması amacıyla hayata geçirilen korumalı ş yeri olma özelliği taşıyor. Aile Sosyal Politika Bakanlığı'dan alınan 'Korumalı İşyeri Statü Belgesi' ve İŞKUR hibe programı ile desteklenen bir proje. Yüzde 75'ini zihinsel ve ruhsal engellinin oluşturduğu sosyal işletme modelinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bu kafenin diğer bir ayrıcalığı ise ürünlerin tamamen glutensiz olması. Çölyak hastaları ve glutensiz beslenmeyi tercih eden kişiler için ürünlerin tamamı glutensiz olaraküretiliyor.

Kaynak: İHA

Glutensiz çiğ köfte haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN