• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Ölüm kavşağında lambalar devreye girdi

Ölüm kavşağında lambalar devreye girdi

13.03.2018, 23:02 Güncelleme Tarihi: 14.03.2018, 10:23

’ın ‘Bu kavşakta daha kaç kişi hayatını kaybedecek’ haberi sonrası harekete geçen yetkililerin çalışmalarıyla Aydın’daki Ovaeymir Kavşağı’nda sinyalizasyon sistemi devreye girdi

Aydın'ın Efeler ilçesindeki trafik akışının en yoğun yaşandığı Muğla karayolu üzerindeki Ovaeymir Kavşağı'nda sürücü ve yayaların korkulu rüyası sona erdi. Yaşanan kazalardan dolayı vatandaşlar tarafından 'ölüm kavşağı' olarak adlandırılan kavşak, sinyalizasyon sistemine kavuştu. Yeni Asır'ın geçen Ekim ayında 'Bu kavşakta daha kaç kişi hayatını kaybedecek' haberi sonrası yetkililerin çalışmalarını tamamlamasının ardından, sinyalizasyon sistemi hizmet vermeye başladı.

KAZALAR ENGELLENECEK

Trafik lambalarının devreye girmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ovaeymir Mahalle Muhtarı Talat Yöntemli, "Sayın AK Parti Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaş'ın ışıklı kavşağın sözünü verdiği günden beri Ovaeymir halkımız heyecanla çalışmaların tamamlanmasını bekliyordu.
Hafta sonu itibariyle ışıklar yanmaya başladı. Sayın vekilimiz başta olmak üzere ışıkların devreye girmesinde emek ve destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi. Sinyalizasyon sistemi ile kazaların önüne geçileceğini belirten Savaş ise, "Ovaeymir ve Yeniköy mahalle muhtarlarımızın yaşanan kazalardan dolayı kavşakta sinyalizasyon yapılması yönünde sürekli talepleri oluyordu. Durumu karayollarına bildirdik ve kendileri de ivedilikle kavşak ile ilgili çalışmalara başladı. Girişimlerimiz neticesinde sinyalizasyon hizmet vermeye başladı. Sinyalizasyon ile kavşakta kazaların önüne geçmiş olacağız. Vatandaşımızın can ve mal güvenliği bizim için çok önemli" diye konuştu.

Ölüm kavşağında lambalar devreye girdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN