• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son sarılış... ve son veda...

Son sarılış... ve son veda...

15.03.2018, 23:22 Güncelleme Tarihi: 16.03.2018,10:21

Sevinçle başlayan bir yolculukta, uçağın düşmesiyle hayatını kaybeden 11 kişiden 9'u dün büyük bir acıyla son yolculuğa uğurlandı. Yakın arkadaşlar Mina, Sinem, Burcu yine ayrılmadı. Üç genç kadın son yolculuğa birlikte çıktı... Ayşe ve Aslı'nın cenaze törenleri de birlikte yapıldı. Liana ile Jasmin için, Musevi cemaatleri, ayrı yerlerde özel törenler düzenledi. Pilot Melike memleketi Konya'dan, kabin memuru Eda, İstanbul'dan uğurlandı... 9 genç kadın için bir araya gelen yakınları gözyaşı döktü. Son kez tabutlara sarılanlar, hiç beklemedikleri bir anda kaybettikleri hayat dolu kadınlar için ağladı... Sadece sevdikleri, yakınları, eşi, dostu, arkadaşları değil, tüm Türkiye, 9 genç kadının cenaze töreninde aynı hüznü ve üzüntüyü hissetti. Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

BABASI, MİNA'YI BIRAKAMADI

İran'da düşen jette hayatını kaybeden Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde tören düzenlendi. Mina Başaran ve Sinem Akay'ın cenazeleri Kozlu Gasilhanesi'nden alındı.Ö Mina Başaran'ın cenazesini annesi Beril Başaran, kardeşi Can Başaran ve nişanlısı Murat Gezer aldı. Murat Gezer, nişanlısı Mina Başaran'ın, adeta çiçek bahçesine dönen tabutunu cenaze aracına taşıdı. Gezer, tabutun başından bir an olsun ayrılmadı. Mina'nın babası Hüseyin Başaran, törende gözyaşlarına boğuldu. Kızının tabutuna bakakalan Hüseyin Başaran feryat ederek ağladı.

AYŞE VE ASLI YİNE YAN YANA

Ayşe And ve Aslı İzmirli, Zincirlikuyu Camisi'de düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuklarına uğurlandı. Ayşe And ve Aslı İzmirli'nin cenazeleri dün saat 12.00 sıralarında Zincirlikuyu Camisi'ne getirildi. Acılı aileler, cenazelerin camiye getirilmesiyle gözyaşlarına boğuldu.

AYRILMADILAR

Cenaze aracından indirilen Ayşe And'ın tabutuna annesi Ayşıl Eke de gözyaşları içinde omuz verdi. Ayşe And'ın taziyesini babası Ekber And, annesi Ayşıl Eke, kardeşi Mehmet And; Aslı İzmirli'nin taziyesini ise babası Coşkun İzmirli, annesi Gülay İzmirli ile nişanlısı Bassam Houssami'nin aralarında olduğu yakınları kabul etti. Tabutları yan yana konulan her iki arkadaşın çiçek buketleri içindeki resimleri tabutun başında yer aldı.
Bassam Houssami, nişanlısı Aslı İzmirli'yi tabutunu öperek uğurladı. İki arkadaşın cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki yaklaşık 500 metre mesafede olan aile kabristanlıklarında toprağa verildi.

Son sarılış... ve son veda... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN