• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘İlaç alacağınıza peynir yiyin’

‘İlaç alacağınıza peynir yiyin’

06.04.2018, 21:38

Prof. Dr. hazımsızlığa karşı yeni bir tavsiyede bulundu

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, hem kemik erimesine hem de hazımsızlığa karşı Ezine peynirini tavsiye etti. Çanakkale Ezine 75. Yıl İlkokulu'nda öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Karatay, "Peynir; en sağlıklı protein, yağ ve kalsiyum kaynağıdır. Türkiye'de 'Sende osteoporoz var' diyerek senelerce hanımlara hormonlar, ilaçlar verildi. İşte efendim bu peynir hepsinin yerine geçer. Hanımlara da beylere de kemik erimesini önlemek için bol bol peynir yiyin diyorum' şeklinde konuştu.

Öğrencilerle birlikte Ezine peynirinin tadına da bakan Karatay, 'Ezine peyniri tam yağlı, tam kaya tuzuyla yapılan ve de 6 ay mayalanması doğal olan en sağlıklı peynirdir. Peynir aynı zamanda bağışıklık sistemini, hazmı güçlendirir. Eğer bir hazımsızlığınız varsa ilaç alacağınıza iki dilim Ezine peyniri yiyin hemen şişkinliğiniz geçer' dedi.

‘İlaç alacağınıza peynir yiyin’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN