• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Boston’da Türk rüzgarı

Boston’da Türk rüzgarı

25.04.2018, 22:50

Amerika Boston'daki Türk Film ve Müzik Festivali'nde Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Yol Kenarı' filmi ilgi gördü. Ünlü flütçümüz Burak Beşir piyanist Rina Kohmoto ile konser verdi. Dünya çapındaki piyano virtüözümüz Hande Dalkılıç ise Türk bestecilerinin eserleriyle salondakileri mest etti

ABD'nin Boston kentinde kapılarını 22 Mart'ta açan 17'nci Boston Türk Film ve Müzik Festivali; filmler, yönetmenlerle söyleşiler, Türk sineması üzerine panel, konser ve müzik atölyelerinin ardından tamamlandı. İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülüne layık görülen Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Yol Kenarı' filmi ile başlayan festival kapsamında birçok filmin Kuzey Amerika'daki ilk gösterimi yapıldı.

KESAL'A ÖDÜL VERİLDİ

Festivalde Boston Türk Film Festivali Türk Sinemasında Mükemmellik Ödülü'nün 12'ncisi yazar, aktör, senarist ve yönetmen Ercan Kesal'a Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde düzenlenen törenle takdim edildi. Ayrıca 12'nci Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda ödül kazanan filmler de programda yer aldı ve katılan yönetmenlere ödülleri festivalde takdim edildi.

Boston’da Türk rüzgarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN