• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hıdırellez’de Goran Bregoviç coşkusu

Hıdırellez’de Goran Bregoviç coşkusu

06.05.2018, 00:40

’de dün Hıdırellez coşkusunu ’ndaki Goran Bregoviç konseriyle yaşayan vatandaşlar, dev ateşin yakıldığı meydanda alevlerin üzerinden atlayarak dilek dilediler

Her yıl 5 Mayıs gecesi kutlanan Hıdırellez dün de İzmir'de coşkulu, renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Şehrin her köşesinde ateşler yakılarak üstünden atlandı, dilekler dilendi, kimi yerlerde ise müzikli partiler ve konserlerle eğlence doruğa yükseldi.
Hıdırellez'in en yaygın ritüeli olan ateşten atlama geleneğini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar sokaklara, caddelere döküldü.
İzmirlilerin en başta sağlık, iyi kazanç, huzur ve barış dileklerinde bulundukları gecede 7'den 77'ye her yaştan vatandaş alevlerin üzerinden atladı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) düzenlediği Hıdırellez Şenliği'nin adresi ise her sene olduğu gibi bu yıl da Alsancak Gündoğdu Meydanı'ydı. Balkan müziğinin en sevilen isimlerinden Goran Bregoviç ve ekibi, İzmirli hayranlarına muhteşem bir konser verdi.
Bregoviç'in şarkılarıyla coşan İzmirliler meydanda yakılan ateşten atlamayı ve dilek dilemeyi de ihmal etmediler.

ROMAN DANSI

Programın öncesinde Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na kadar belediye tarafından kortej yürüyüşü yapıldı.
Ardından da binlerce kişinin toplandığı alanda orkestrasıyla birlikte sahneye çıkan Boşnak müzisyen Goran Bregoviç, birbirinden hareketli şarkılarla sevenlerine enerjik bir gece yaşattı.
Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği şenlik kapsamında alanda dev ateş yakılırken, Roman kıyafetli dansçıların gösterisi de geceye ayrı bir renk kattı.

ERCAN AKGÜN

Hıdırellez’de Goran Bregoviç coşkusu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN