• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Ramazan’a su içerek hazırlanın”

“Ramazan’a su içerek hazırlanın”

11.05.2018, 00:00

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Vücudu sağlıklı bir şekilde oruca hazırlamak için şimdiden herkes su içmeye başlasın" dedi. Düzce Valiliği tarafından organize edilen "Okur- Yazar Buluşmaları" etkinliğine katılan Karatay, Vali Zülkif Dağlı'yı da makamında ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karatay, "Karatay kahvaltısında hür dolaşan köy tavuğunun yumurtası var. Yumurta, sarısıyla beraber yenildiği zaman hem oruç tutanlar hem de ağır çalışanlar dinç kalır" diye konuştu.

KELLE PAÇA VE KEMİK SUYU

Prof. Dr. Karatay, "Kelle paça, işkembe bol bol içmelisiniz. Bir de kemik suyu çok önemli. Bol bol kemik suyu içilirse bütün günü dinç geçirirsiniz" dedi. Oruç tutanlara tavsiyelerinin sorulması üzerine Karatay, şu bilgileri paylaştı: "Sahur yapmak, kahvaltı yapmak demektir. Kahvaltının yumurta, tereyağı, zeytin, fındık, fıstık, çay ile yapılması lazım. Bol su içilecek. Vücudun suya çok ihtiyacı var. İftara doğru başın ağrımasının sebebi susuzluktur. Su tek başına değil, tuzla beraber olmalı. Şimdiden herkes su içmeye başlasın. Herkes suyunu içsin, aynı zamanda bol bol kaya tuzunu kullanmaya başlasın."

“Ramazan’a su içerek hazırlanın” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA