• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Annelerin annesi

Annelerin annesi

12.05.2018, 00:00

Aydınlı , çalıştığı ’nde kalan yüzde 50 ikiz kızların koruyucu ailesi oldu. Şahan, “Onlara iyi bir gelecek hazırlamak için uğraşıyorum. Çeyizlerini bile hazırlıyorum” dedi

Aydın'da iki çocuk annesi Gülşen Şahan (45), çalıştığı Sevgi Evi'nde kalan yüzde 50 zihinsel engelli iki kız çocuğunun koruyucu ailesi oldu. Kendi evlatlarına gösterdiği ilgi ve sıcaklığı ikizlere de gösteren fedakar anne, "Onları evlatlarımdan ayırmıyorum" dedi. Efeler ilçesinde yaşayan ve 10 yıldır Çocuk Evi'nde bakıcı olarak çalışan Gülşen Şahan, eşi Mustafa Şahan (47) ile kızı Ayşen (19) ve oğlu Selçuk'un (23) oluruyla, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evi'nden bir erkek çocuk aldı. Aytaç isimli çocuğa kendi evladı gibi bakan Şahan, iki yıl sonra meme kanseri olduğunu öğrendi. Şahan, tedavi sürecinde bir süre daha bakımını yaptığı çocuğun ailesine dönmesi üzerine büyük üzüntü yaşadı. Bir yıl süren kemoterapi tedavisinin ardından işine geri dönen Şahan, bu kez çalıştığı kurumda kalan 3 kardeşten ikizlerin koruyucu ailesi oldu. Şahan, Damla ve Yağmur'u da kendi evladı gibi büyütüyor.

"ONLAR ŞİFA KAYNAĞIM"

Gülşen Şahan, "Damla ve Yağmur bir yıldır bizimle ve çok mutlular. Çok şükür hastalığım geçti. En büyük şifam ikizler. Onlara hayatı öğretiyorum.
Mutfakta yemek yapıyor, sofrayı birlikte hazırlıyoruz. İyi bir gelecekleri olsun istiyorum. Çeyizlerini bile hazırlıyorum. Bu dünyada yapabileceğin en büyük iyilik nedir diye sorsalar, koruyucu annelik derim. Devletimiz sağ olsun her şeyin en güzelini çocuklara sağlasa da mutlaka bir aile gerekiyor.
Bana hep destek olan eşime de teşekkür ediyorum" dedi.

"AİLE ORTAMINDA BÜYÜMELERİ ÇOK ÖNEMLİ"

İkiz kardeşler Damla ve Yağmur, kendilerine koruyucu ailelik yapan Gülşen Şahan'ı anneleri gibi gördüklerini belirtti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Aydın'da 105 koruyucu ailede 125 çocuk olduğunu belirterek, "İlimizdeki 24 Sevgi Evi'nin her birinde 6'şar çocuk barınıyor.
Çocukların aile ortamında büyümesi çok önemli. Ülkenin geleceği olan çocuklara sahip çıkmalıyız. Bunun için vatandaşları gönüllü koruyucu aile olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Annelerin annesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN