• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Artık ‘Mutlu’ olacak

Artık ‘Mutlu’ olacak

17.05.2018, 00:22

Şiddet gördüğü eşi tarafından ölümle tehdit edilince “Kocam beni öldürecek” diyerek yardım isteyen ’ın sesini duyurdu. Devlet korumasına alınan Mutlu Bilvar, kadın sığınma evine götürüldü

FATİH ŞENDİL

İzmirli 22 yaşındaki Mutlu Bilvar, arkadaş ortamında tanışıp evlendiği ve bir çocuk dünyaya getirdiği eşi Doğukan İhsan Bilvar'a, şiddetli geçimsizlik ve sürekli şiddet gördüğü için boşanma davası açtı. Çılgına dönen öfkeli koca ise eşini darp etti.
Kocasının elinden kurtulan genç kadın, evi terk edip polise şikayetçi olduktan sonra 2 yaşındaki oğlunu alıp ailesinin yanına yerleşti. Eşine şiddet göstermekten ifadesi alınan koca ise serbest kaldı.

'CANINI ALACAĞIM' DEDİ

Kocasının serbest kaldıktan sonra sürekli telefonla arayıp 'Seni kimse elimden kurtaramaz, senin canını almaya geleceğim, hem de hiç ummadığın anda' diyerek tehditler savurduğunu belirten gözü yaşlı genç kadın, "Ne olur beni kurtarın, ölmek istemiyorum, Diğer feryat eden ve öldürülen kadınlar gibi olmak istemiyorum" dedi.

Konak ilçesinde yaşayan Mutlu Bilvar'ın Yeni Asır'da yayınlanan haberinin ardından harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Emniyet Müdürlüğü, genç kadının irtibat bilgilerini gazetemizden alıp hemen temasa geçti.

KADIN SIĞINMA EVİNDE

Haberin ilk yayınlandığı salı günü akşam saatlerinde eve giden polis, gerekli bilgileri aldıktan sonra Aile ve Sosyal Polikitalar Bakanlığı ile koordinasyon kurup genç kadını ailesi ile birlikte kaldığı evden alıp götürdü. Sürekli olarak hem kendisini hem de oğullarını dövüp darp edip hakaret eden kocasının yanına bir daha dönmek istemediğini ve kocasının kendisini öldürmesinden korktuğunu belirten genç kadın, alınan karar gereği bilinmeyen bir ilde bulunan kadın sığınma evine başka bir isimle yerleştirildi.

'BENİ KORUYACAKLARINI BİLİYORDUM'

Ailesi ile birlikte kaldığı evden alınarak çok güvenli bir yere götürülen Mutlu Bilvar, başta Yeni Asır'a ve devlete teşekkür ederek, "Beni koruyacaklarını ve eşimin beni öldürmesine izin vermeyeceklerini biliyorum" dedi.

Artık ‘Mutlu’ olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN