• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Okul Müdürünü yedirmeyiz

Okul Müdürünü yedirmeyiz

18.05.2018, 00:34 Güncelleme Tarihi: 18.05.2018,00:35

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, bazı örgütlerin İzmir Müdürü Demirhan’a karşı kasıtlı bir linç kampanyası yürüttüğünü belirterek, camia olarak başarılı yöneticinin yanında olduklarını söyledi

FATİH ŞENDİL

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, İzmir Atatürk Lisesi'nde yaşanan marş olayı ile ilgili Yeni Asır'a özel açıklamalarda bulundu.
Okul Müdürü Selamettin Demirhan'a karşı bazı legal ve illegal sol örgütleri tarafından kasıtlı bir linç kampanyası yürütüldüğü ifade eden Bina, "Üye yöneticilerimiz, illegal terör gruplarının liselerimizi eylem alanı olarak kullanmalarına izin vermemeye devam edecektir" dedi.

OKULU ALET EDİYORLAR

Atatürk Lisesi'nin son bir yıldır bazı legal ve illegal sol örgütlerin eylem alanına dönüştürülmeye çalışıldığını, ancak buna izin vermeyen, bu örgütlerin provokasyonlarını engellemeyi başaran Okul Müdürü Selamettin Demirhan'ın kellesinin istendiğini belirten Başkan Bina şunları söyledi:

"Peki; öğrencileri ve çevresi tarafından sevilen ve başarılı bir kariyere sahip olan Okul Müdürü Selahattin Demirhan'ı neden yemek istiyorlar. Nedeni çok basit. Vatan millet sevdalısı ve her zaman devletinin yanında yer alan Selamettin Demirhan gibi okul müdürleri, liselerimizde illegal sol örgütlerin ve radikal yapılanmaların faaliyetlerine izin vermiyor da ondan. Sorumlu ve ilkeli bir duruş sergileyen Selamettin Demirhan'ı yerlerse, diğer okul müdürlerini de yiyeceklerini düşünüyorlar da ondan. Zira Sayın Demirhan onlar için bir başlangıç."

ZAMANLAMA MANİDAR

Türkiye'nin seçim sathı mahalline girmesiyle birlikte bazı illegal sol gruplar ve siyasi destekçilerinin provokasyon arayışına girdiklerini vurgulayan Başkan Ali Musa Bina sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne yazık ki bu gruplar, önlerine çıkan her fırsatı değerlendirme gayretindeler. Gezi sürecinde de aynısını yapmamış mıydılar? Bazı öğretmenlerin ve okul müdürlerinin öğrencileri önüne katıp eylem alanlarına götürdüklerini daha unutmadık. Bu eski tüfekler, o günlerde az devrim hayalleri kurmamışlardı. Bugün de aynı illegal sol gruplar, Atatürk Lisesi'nde yaşanan olayları büyüterek ve kitleselleştirerek gezi hayalleri kuruyor. Buna izin vermeyen okul yöneticileri de eleştirilerin hatta linç kampanyalarının hedefi haline getiriliyor."

GÖREVİNE DEVAM ETMELİ

Eğitim-Bir-Sen üyesi eğitim yöneticileri ise Müdür Demirhan'ı desteklediklerini belirterek, "Liselerimizi illegal terör gruplarının eylem alanı olarak kullanmalarına izin vermemeye devam edeceğiz. O akşam olası bir provokasyonu engelleyen Okul Müdürü Selamettin Demirhan'ın yanındayız ve başarıyla sürdürdüğü görevine devam edeceğini düşünüyoruz."

Okul Müdürünü yedirmeyiz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN