• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Geceyi ailesinin cesetleriyle geçirdi

Geceyi ailesinin cesetleriyle geçirdi

21.05.2018, 23:15

Ramazan’ı geçirmek için ’dan ’teki ailesinin yanına giden 27 yaşındaki , anne ve babasını boğazlarını keserek öldürdü

HABER ÖTESİ- HACER ÖNOĞLU ÜLGER

Gaziantep'te önceki gün sahur vakti korkunç bir aile içi katliam yaşandı. İstanbul'da işçi olarak çalışan Mehmet Uçar (27), 10 gün önce, annesi Nezihe Uçar (64) ve çiftçilikle uğraşan babası Ali Uçar'ın (61) İslahiye ilçesinde yaşadıkları eve gelmişti. Mehmet, Ramazan'ı ailesiyle birlikte geçirmenin iyi bir fikir olduğunu düşünmüştü.

SOFRA HAZIRLIYORDU

Sulumağara Mahallesi'ndeki 2 katlı evin üst katında oturan Uçar ailesi önceki gün sahur için kalktı. Nezihe Uçar mutfakta sofrayı hazırlıyordu, Ali Uçar ise oturma odasında televizyon izliyordu. Komşuları ve akrabalarının iddialarına göre psikolojik sorunları olan Mehmet, anne ve babasıyla tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından odasına çekilen Mehmet, sinirlerine hakim olamayarak hızla mutfağa doğru gitti. Mutfaktan aldığı bıçakla önce çığlıklarına bile aldırış etmeden babasının boğazını kesti. Sonra tekrar döndüğü mutfakta, tüm engelleme çalışmalarına rağmen annesinin boğazını kesti. Ailesini katletmişti ve bunu neden yaptığını tam olarak hatırlamıyordu bile. Önce sesleri duyup gelen giden olur mu diye bir süre sessizce cesetlerin başında bekledi.

BEKLEMEYE BAŞLADI

Kafasında plan kuruyordu. Cesetlerden kurtulması gerekiyordu ama nasıl? Sonra cesetleri evden çıkarmayı düşündü ama bunun için onları önce halıya sarması gerekiyordu. Annesinin ve babasının cesetlerini evdeki halılara sarıp yine beklemeye başladı. Bütün geceyi onların cesetlerinin başında geçirdi. Aklınca, uygun anı yakalayınca cesetleri dışarı çıkarıp babasının otomobiline yükleyip uzak bir noktaya götürecekti.

KOMŞU ŞÜPHELENDİ

Ancak Mehmet'in unuttuğu bir ayrıntı vardı. Ali ve Nezihe Uçar, komşuları tarafından çok sevilen bir çiftti. Her akşam iftar vakti yemek getirirlerdi Uçar çiftine. Cinayetin ertesi günü de yine yemek getirdi komşu. Mehmet, o sırada evin bahçesinde oyalanıyordu. Komşusu "Anne ve babanı bugün hiç görmedim, iyiler mi" diye sorduğunda şu cevabı verdi Mehmet: "Onlar çok iyi bir yerde."

ÇİLİNGİRLE AÇILDI

Komşu kadın Mehmet'in bu sözlerinden ve telaşlı hareketlerinden şüphelenerek, durumu Ali Uçar'ın mahalle muhtarı olan ağabeyi Ramazan Uçar'a bildirdi. Amcasının eve geldiğini gören Mehmet, babasının 31 KEK 35 plakalı otomobiline binerek kaçtı. Amcanın ihbarıyla olay yerine gelen Jandarma, evin kapısını çilingir yardımıyla açtığında korkunç manzarayla karşılaştı. Uçar çifti kanlar içinde kalan halılara sarılmış vaziyette yerde yatıyordu. Karı-koca için yapılacak bir şey kalmamıştı. Jandarma hemen peşine düştüğü Mehmet'i İslahiye girişindeki arama noktasında yakaladı.

Geceyi ailesinin cesetleriyle geçirdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN