• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Konak Meydanı doldu taştı

Kadir Gecesi Konak Meydanı doldu taştı

11.06.2018, 01:06

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın içinde bulunan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde camiler doldu taştı.
İzmir İl Müftülüğü tarafından, her yıl kentin simgesi Saat Kulesi etrafında düzenlenen 'Seccadeni al Konak Camii'ne gel' adlı etkinlik bu yıl da binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Kadir Gecesi'nde bir araya gelen binlerce kişi meydanda hayırseverlerin katkılarıyla iftarını açtıktan sonra namaz kılıp dua etti. Bu yılki etkinliğin temasının 'İsraf olmasın, bu Ramazan ve her Ramazan' olarak belirlediğini söyleyen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, iftar sofralarının israf sofralarına dönüşmemesi gerektiğine dikkat çekti.
Etkinliğe İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmirli tanınmış sanayici ve işadamı Eflatun Saygılı, Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, işadamı ve Milli Sporcu Galip Atar olmak üzere binlerce kişi katıldı.

METİN BURMALI

Kadir Gecesi Konak Meydanı doldu taştı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN