• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Eylül bebek melek oldu

Eylül bebek melek oldu

17.06.2018, 23:07

Doğuştan kalp yetmezliği bulunan minik Eylül, tedavi gördüğü ’nde yaşamını yitirdi

Denizli'de doğuştan kalp yetmezliği ile mücadele eden ve 19 aylıkken durumu iyice ağırlaştıktan sonra Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi yoğun bakım ünitesine alınan minik Eylül Eyiden, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Arzu ve Özgür Eyiden çiftinin ilk bebekleri olan Eylül, henüz 35 günlük olunca nefes alamadığı için acilen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

DURUMU AĞIRLAŞTI

Kalbi sürekli olarak büyüyerek genişleyen, genetik ve kronik bir kalp hastalığı olan "Dilate Kardiyomiyopati" teşhisi konan minik Eylül, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde yaşama tutunmak için mücadele vermeye başladı. Minik Eylül'ün yaşaması için tek şansın ise kalp nakli olduğu belirtildi.
Aile ise sonunda çaresizce evlerine dönerek minik kızlarının tedavisine ilaç ile devam etmek zorunda kaldı. Sağlık kontrolleri devam eden minik Eylül, 19 aylık olunca durumu iyice ağırlaştı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Yeniden Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'ne kaldırılan Eylül, yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Minik Eylül, dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'nden Denizli'ye götürülen Eylül Eyiden, ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Servergazi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

HASAN DURNA

Eylül bebek melek oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN