• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bahriye’nin de artık bir mezar taşı var!

’in Çiğli ilçesinde 8 yerinden bıçaklanıp boğazı kesildikten sonra cesedi sazlık alana atılan genç kızın kimliği sonra belli oldu. Kimliksiz ceset 11 yaşındayken Aydın’da ortadan kaybolan ve 18 yaşında öldürüldüğü belirlenen ’a ait çıktı

Bahriye’nin de artık bir mezar taşı var!

20.06.2018, 00:00

İzmir'in Kemalpaşa, Çiğli, Ödemiş ve Menemen ilçelerinde, son 13 yılda 4 kadın cesedi bulundu. Vahşi cinayetlere kurban giden ve kim oldukları bilinmeyen 4 kadından ikisinin kimlikleri belli oldu. Menemen'de valiz içinde bulunan cesedin 66 yaşındaki Melahat Mersinli'ye ait olduğunun belirlenmesinin ardından Çiğli'de 12 yıl önce sazlık alanda bulunan cesedin de kimliği ortaya çıktı. Cesedin, ailesinin yıllar önce Aydın'da kayıp başvurusunda bulunduğu Bahriye Babadağ'a ait olduğu belirlendi.

DNA'DAN SONUÇ ÇIKMADI

Kaybolduğunda 11, öldürüldüğünde ise 18 yaşında olduğu belirlenen Bahriye Babadağ'ın cesedi, 19 Şubat 2006 Çarşamba günü, Atatürk Organize ve Sanayi Bölgesi bitimindeki Degaj mevkiinde 8 yerinden bıçaklanmış ve boğazı kesilerek öldürülmüş olarak bulundu. Genç kızdan alınan kan örneği DNA veri tabanı ile karşılaştırılmış, sonuç olumsuz çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde Yeni Asır'da yer alan 4 kadın 4 sır cinayet haberi sonrası tekrar dosyayı incelemeye alan Çiğli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, haberin üzerinden 10 gün gibi kısa bir süre geçmeden olayı aydınlattı.

ANNESİ İFADEYE ÇAĞRILDI

Jandarma ekipleri vahşi cinayete kurban giden kızın, Aydın Efeler bölgesinden 1998 yılında 11 yaşındayken esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Bahriye Babadağ olduğunu belirledi. Babası, 2014 yılında vefat eden Babadağ'ın 18 yaşında olduğunda cinayete kurban gittiği belirlendi. Talihsiz kızın hala hayatta olan annesinin de ifadesine başvurulduğu öğrenildi. Jandarma ekipleri şimdi Kemalpaşa ve Ödemiş cinayetlerindeki cesetlerin kimliklerini tespit etmeye çalışıyor.

FATİH ŞENDİL

Bahriye’nin de artık bir mezar taşı var! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA