• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kızılay’dan ‘Maya’ harekatı!

Kızılay’dan ‘Maya’ harekatı!

22.06.2018, 23:07

Babasının konserve kutularından yaptığı bacaklarla yürüyen Suriyeli Maya’ya gönderen Kızılay, küçük kızın tedavisi için 4 doktor görevlendirdi

Doğarken bacaklarının dizden altını kaybeden, babasının PVC boruları ve konserve kutularından yaptığı ayaklarıyla yürümeye çalışan 8 yaşındaki Maya Meri için Türkiye devreye girdi. İdlib'teki Ser Ceble kampında ailesiyle birlikte çadırda yaşayan Maya için Türk Kızılayı harekete geçerek, küçük kıza tekerlekli sandalye ulaştıracak. Maya'nın "Tek hayalim" dediği yürümesinin gerçekleşmesi için de Türk Kızılayı dört doktoru görevlendirdi.

ÇADIRDA YAŞIYORLAR

Aralarında ortopedi ve estetik uygulamalarında uzman doktorlarında da olduğu heyet Maya'yı muayene etti. Maya'nın ihtiyacı olan protez için de çalışmalar başlatıldı. Maya ve ailesi Esad rejiminin saldırılarının ardından İdlib'e göç etmek zorunda kaldı. Maya Meri, bir çadırda anne, babası ve 5 kardeşiyle birlikte yaşıyor. Bacaklarından dolayı yaşadığı acılar sebebiyle sürünmek zorunda kalan Maya, arkadaşlarıyla oyun oynayamıyor, okula gidemiyor.

BETİL BAŞ

Kızılay’dan ‘Maya’ harekatı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN