• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Süper anneanne

Süper anneanne

22.06.2018, 23:12

Aydın’da iki yıl önce kaybettiği kızının anılarını yaşatmak için takı tasarım öğrenen 60 yaşındaki bunların satışından elde ettiği gelirle iki torununun ihtiyaçlarını karşılıyor

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan Sevil Yılmaz'ın ortaya koyduğu fedakarlık görenlerin takdirini kazanıyor. Yaklaşık iki yıl önce çok sevdiği kızı Serenay Yılmaz'ı yakalandığı amansız hastalık sonucu kaybeden 60 yaşındaki Yılmaz, takı tasarımıyla ilgilenen kızının anısını yaşatmak için harekete geçti.
Geçen yıl Eylül ayında Efeler Belediyesi'nin desteğiyle Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı kursta takı tasarım öğrenen Yılmaz, yaptığı birbirinden farklı takıları etkinliklerde satışa sunuyor. Sattığı takılardan elde ettiği kazançla Yılmaz, kızının emaneti olan iki torununun ihtiyaçlarını karşılıyor.

'ONLAR BANA KIZIMIN EMANETİ'

Süper anneanne Sevil Yılmaz, "Kızım benim her şeyimdi. Kızımın hayatını kaybetmesinin ardından çok zor günler geçirdim. Hatırasını yaşatmak istedim. Bu anlamda atölyesindeki malzemelerle takılar yaptım. Bu takıları sergi başta olmak üzere çeşitli etkinliklerde satışa sunuyorum. Kazancımla kızımın emaneti olan 18 yaşındaki Ata Can ve 11 yaşındaki Anıl Mert adlı torunlarımın ihtiyaçlarını karşılıyorum. İmkanım elverdiği sürece hem kızımın anısını yaşatacağım hem de torunlarımın ihtiyaçlarını karşılayacağım. Torunlarım bana kızımın emaneti. Onların mutluluğu için var gücümle çalışacağım" dedi.

MEHMET KAVAS

Süper anneanne haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN