• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’a jet müdahale

Milli Park’a jet müdahale

25.06.2018, 23:39

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda ortaya çıkan kötü görüntü temizlendi. Milli Park'ta 30 kişilik ekip temizlik yaparak turistlerin rahatsız olduğu görüntüleri ortadan kaldırdı. Yılda ortalama bir milyon ziyaretçinin geldiği Dilek Yarımadası Milli Park'ında Kuşadası Belediyesi'nin işletmeden çekilmesinin ardından tuvaletlerin ve çevre temizliğinin yapılmadığı iddia edilmişti.

30 KİŞİLİK TEMİZLİK EKİBİ

Yeni Asır, turistlerin bakımsızlık nedeniyle şikayetlerini okurlarıyla paylaştı.
Ortaya çıkan utanç görüntülerine Milli Park çalışanlarından jet bir müdahale geldi. Milli Park'ta 30 kişilik ekibin yaptığı çalışmayla doğa harikası yer pırıl pırıl hale getirildi. Milli Park yetkilileri, turistlerin kullandığı alan içerisinde bulunan alanlarda ve tuvaletlerde temizliğin rutin hale getirildiğini belirterek, "Kuşadası Belediyesi işletmecilik sözleşmesinden çekildiği için restoran ve büfeler şu an kullanılmıyor. Onun dışında şuan milli parkta gerek alan temizliği gerek tuvalet temizliği eskisinden daha iyi. Anlık kirlilik dışında tuvaletlerde kesinlikle kirlilik bulunmuyor. Günlük 30 kişilik bir ekiple Milli Park'ın temizliği yapıyor. Zorunlu hizmetleri personelimiz fedakarlıkla gerçekleştiriyor. Kesinlikle Milli Park'ın ilgisizlikten kaderine terk edilmesi gibi bir durum yok. Büfelerin ve restoranın açılması bir süreç gerektiriyor.
Cankurtaran hizmeti için de işletmecilik ihalesinin yeniden yapılması gerekiyor.
Tabi olduğumuz yasadan dolayı hizmet alımı yapamıyoruz. Bununla ilgili ilgili kurumlara uyarılarımızı yaptık. Bu sezon bu şekilde olmak zorunda" diye konuştu. KAZIM YÖRÜKCE

KOCAGÜRLÜ ÇOCUKLAR HALI SAHA İSTİYOR

Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Kocagür mahallesinde çocuklar mahallelerine halı saha kazandırılmasını bekliyor. Kocagür'de yaşayan vatandaşlar, kentin neredeyse her mahallesinde olan halı sahanın kendi mahallerine de yapılmasını bekliyor.

Kocagür Mahalle Muhtarı Orhan Akıncı, mahalledeki çocukların spora yöneltilmesi için spor tesislerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Kentimizin her mahallesinde bir halı saha, bir düğün salonu var. Maalesef Kocagür'de hiçbiri yok. Bu tür hizmetleri mahallemize kazandırılmadığı için çocuklarımız iyi yetişmiyor. Kimse elini taşın altına koymuyor. Önemli olan düzgün giden mahalleyi değil dezavantajlı mahalledeki kişileri kazanmak. Tüm siyasetçilere sesleniyorum; 'Bir halı sahası ve çok amaçlı salon istiyoruz.' Vatana hayırlı evlatlar yetiştirmek için bu hizmetlerin mahallemizde yapılmasını bekliyoruz" dedi. KAZIM YÖRÜKCE

AÇTIĞINIZ ÇUKURLARI KAPATIN!


İzmir'in Tire ilçesinde, kent merkezinde bulunan Küçükmenderes Caddesi, altyapı çalışmalarından kalan irili ufaklı çukurlarıyla köstebek yuvasını andırıyor. Yaklaşık, 150 metrelik cadde boyunca her 15-20 metrede bir oluşan çukurlar mahalle sakinlerini ve yolu kullanan vatandaşları canından bezdirdi.
Yolun tamir edilmesi için belediye yetkililerine çağrıda bulunan mahalle sakinleri, "Su, kanalizasyon veya doğalgaz gibi alt yapı çalışmalarından sonra açılan çukurlar kaderine terk ediliyor. Çukurların üstü asfalt yerine toprakla kapatılıyor. İklim şartlarından dolayı bir süre sonra çukurların hem çapı hem de derinliği genişliyor. Otomobil veya motosikletle buradan geçerken zor anlar yaşıyoruz. Adeta bir çukurdan çıkıp diğer çukura giriyoruz. 150 metrelik caddede irili ufaklı 8 çukur var. Altyapı çalışmaları tabii ki yapılacak. Ancak ekipler açtıkları çukurları niye kapatmaz işte bunu anlayabilmiş değiliz" şeklinde konuştu. NADİR UYSAL

Milli Park’a jet müdahale haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN