• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

artık Dalyanlı

Della Miles artık Dalyanlı

29.06.2018, 23:11

ve gibi birçok ünlü sanatçının vokalistliğini yapan ABD’li sanatçı , daha önce tatil için gelip hayran kaldığı ’nın Ortaca ilçesinin Dalyan Mahallesi’ne yerleşti

Dünyanın en güçlü sesleri arasında gösterilen ve bazı çalışmalarında Anadolu ezgilerini soul-rock müziğiyle buluşturan Della Miles, Dalyan Kanalı kenarında kiraladığı müstakil, bahçeli, 2 oda 1 salon taş evde eşi ile yaşamaya başladı. Miles, Köyceğiz'in kırsal Çandır Mahallesi'nde, içinde eski bir taş ev bulunan 700 metrekarelik bir arazi satın alarak yatırım da yaptı. Türkiye'ye ilk kez 7 yıl önce gelen ünlü vokalist, "Kendimi buradaki insanlara çok yakın hissetim. ABD'nin Teksas Eyaleti, Houston şehrindenim. Bizim orada da insanlar birbirlerine yakındır, yardımlaşmayı sever, karşısındakine bir şeyler vermeyi sever. Türk insanında da aynısını hissettim. Menajerimin de Türk olması nedeniyle Türkleri çok sevdim. Türkiye'ye daha sık gelmeye başladım. Türkiye'yi gezerken de Dalyan'ı gördüm. Sonrasında doğası ve tarihi ile cennetten bir köşe olan Dalyan'a yerleştim. Burada doğal yaşıyorum, komşumdan sütümü, tavuğun altından yumurtamı alabiliyorum. Bahçede daldan sebze ve meyvemi toplayabiliyorum. Burada mülk edinmeyi düşünüyorum" dedi.

TÜRKİYE'YE HAKSIZLIK YAPILIYOR

Miles, Türkiye'de ne yapacağına yönelik özel bir plan yapmadığını belirterek, "Sonuçta bir sanatçıyım. Gelecek günlerde nelerle karşılaşacağım, neler göreceğim belli değil. Duruma bakacağız" diye konuştu.

Dünyayı gezerken Türkiye'nin yanlış tanındığını gördüğünü aktaran Miles, "Tabii ki bu durum dışarıdaki medya sayesinde oluyor. Türkiye'ye ve Türk insanına haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Eğer imkan verilirse Türkiye'yi tanıtmak için çalışmalar yapmayı çok istiyorum. Sahnede ve sahne dışında Türk insanından gördüğüm kibarlığı asla unutamam. Burası çok güzel bir ülke ve buraya geldiğim için çok mutluyum. Sahip olduğunuz bu toprakların ve Türk insanının korunması ve kollanması için tanrıya dua ediyorum" ifadelerini kullandı.

Della Miles artık Dalyanlı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN