• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Köprü yıkılınca dereden geçiyorlar

Köprü yıkılınca dereden geçiyorlar

29.06.2018, 23:28

Aydın'ın Karacasu ilçesine bağlı Yaylalı Mahallesi'nde geçtiğimiz hafta meydana gelen aşırı yağışlarda Santral Köprüsü sele dayanamayarak yıkıldı. Yaklaşık 10 metre uzunluğundaki köprünün yıkılması ise vatandaşları mağdur etti. Köprünün olmaması nedeniyle vatandaşlar, ayakkabı ile çoraplarını çıkararak dereden geçiyor.
Her gün ev ve arazilerine dereden geçerek ulaştıklarını belirten mahalle sakinlerinden İsmail Kafalı, köprü olmadığı için büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirterek, 'Bir yıl önce köprünün yıkılma tehlikesi olduğu için dilekçe verdik ancak herhangi bir çalışma yapılmadı. Geçen hafta köprü yıkıldı. Yıkılan köprü nedeniyle herkes suyun içinden gelip geçiyor. İnsanlar mağdur oldu. Mağduriyetimizi gidersinler' dedi. MEHMET KAVAS

ATATÜRK HEYKELİ AYDINLATILSIN

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde plajlarıyla ünlü turizm merkezi Sarımsaklı'nın meydanında bulunan Atatürk heykelinin gece saatlerinde karanlıkta kalması vatandaşların yoğun tepkisini çekiyor.

Özellikle havanın karardığı saatlerde Atatürk heykelinin bulunduğu alanda alkol içildiğini ve bölgenin güvenli olmadığını belirten vatandaşlar, "Sarımsaklı'daki bu durum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakarettir. Yetkililerin bu ayıba son vermesi gerekiyor. Atatürk heykelinin ışıl ışıl bir görünüme kavuşturulmasını istiyoruz" diye konuştular. SUAT SALGIN

Köprü yıkılınca dereden geçiyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN