• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Ben canavar değilim’

‘Ben canavar değilim’

02.07.2018, 23:27

’de 2 yıl önce doğmamış çocuğu hakkındaki, “Doğduktan sonra onu da kendimi de satacağım” sözleriyle gündeme gelen Döne Altun, olayın iç yüzünü ’a anlattı. O dönem eşinin kendisine iftira attığını belirten Altun, “Asıl mağdur benim” dedi

Bayraklı'da yaşayan Cevat Altun, 2 yıl önce birlikte yaşadığı Döne Altun'nun doğmamış bebekleri hakkındaki, "O büyüyecek elbet. Doğduktan sonra onu da kendimi de satacağım" sözlerini kayıt altına alarak savcılığa başvurdu. Altun'un iddialarının basına yansımasının ardından olay büyük yankı uyandırdı. O dönem konuyla ilgili haberleri okuyan herkes, Döne Altun'u suçladı. 2 yıl sonra Yeni Asır'a sessizliğini bozan Döne Altun, "Bana çeşitli iftiralarda bulunan Cevat Altun, daha sonra bütün suçlamalarını geri çekerek evlenmeye ikna etti. Daha sonra şiddet uygulamaya başladı, kendisinden boşanma kararı aldım. 2 yıl önce attığı iftiraları şimdi yeniden atmakla tehdit ederek tekrardan barışmayı istiyor. Ben istemediğim için de kızımızı kullanarak kendisini mağdur göstermeye çalışıyor" dedi.

DEVLET BENİM YANIMDA

O dönem çok zorluk çektiğini ve kendisini ifade etmeye fırsatı olmadığını vurgulayan Döne Altun, "Eski eşim hala beni rahatsız etmeye devam ediyor. Mahkeme tarafından uzaklaştırma kararı var. Mahallemdeki komşularım bize sahip çıkıp korudukları için burada yaşayabiliyorum. Bana karşı hep çocuğumu kullanarak istediğini yaptırdı. Fakat bu kez korkmuyorum o yüzden kendi evimdeyim. Kadın sığınma evine gitmedim. Devlet benim yanımda, komşularım, ailem, çocuklarım herkes benim haklılığımı biliyor. Devletimiz bana maddi destek de sağlıyor. Kadın koruma dernekleri yanımda. Rahat bırakırsa kızımı huzurlu bir ortam da büyüteceğim" ifadelerini kullandı.

'KENDİMİ SATARIM DAHA İYİ'

Hamilelik dönemimde kocasının kendisine hakaret ettiğini anlatan Altun, "Bana muhtaçsın dedi. Bunun üzerine ben de ona 'seninle yaşamaktansa kendimi satarım daha iyi' dedim. O da bu sözleri çarpıtarak kızıma söylediğimi iddia ederek bana karşı kullandı. Bunlar gerçek olsa davaları çekip benimle evlenir miydi? Madem o kadar iyi bir baba ve ben cani ruhlu bir kadınım neden bu sözlerin ardından benimle evlenmeyi istedi? Ben kendisinin 3'üncü evliliğiyim diğer eski eşleriyle de sorun yaşayan biriymiş. Daha sonradan öğrendim. Bilseydim kendisiyle en baştan ilişkimi keserdim" açıklamasını yaptı.

NİDA ALADAĞ

‘Ben canavar değilim’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN