• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ı dolandıran çete yakalandı

Canan Karatay’ı dolandıran çete yakalandı

02.07.2018, 23:02

Telefonda kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtarak kandırdıkları 16 kişiden toplam 4,2 milyon lira aldıkları iddia edilen 12 kişilik çete, 5 ilde düzenlenen ortak operasyonla yakalandı. Çete üyeleri arasında 2013 yılında Profesör Doktor Canan Karatay'ı, 2015 yılında da Ceza Hukuku Profesörü Erdener Yurtcan'ın benzer yöntemle dolandıran iki şüphelinin de bulunduğu belirtildi. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 20 Haziran'da Adana, Antalya, İstanbul, Şanlıurfa ve Muğla'da yapılan eş zamanlı operasyonda telefon dolandırıcılığı yaptığı tespit edilen bir çete çökertildi. Gözaltına alınan 12 kişi İstanbul'a getirilerek Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde sorgulandı.

SERBEST BIRAKILMIŞ

Yapılan soruşturmada, gözaltına alınlar arasında bulunan Mehmet K'nin 2013 yılında Profesör Canan Karatay'ın aynı yöntemle dolandırılma olayında gözaltına alındığı ortaya çıktı. Şüphelinin o tarihte çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. Şüphelinin benzer suçlardan çok sayıda kaydı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan şüpheliler arasında bulunan Mahmut E.'nin de Prof. Dr. Erdener Yurtcan'ın 2015 yılında dolandırılmasıyla ilgili gözaltına alındığı öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Yetkililer, aynı çetenin üyesi olduğu belirlenen 4 kişinin daha önce yakalanarak tutuklandığını belirtti.

Canan Karatay’ı dolandıran çete yakalandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN