• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Halk idam istiyor

Türkiye, ’da kaybolduktan sonra vahşice katledildiği ortaya çıkan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın başına gelen acı olayla yıkıldı. Vatandaşlar çocuklara yönelik cinsel istismara karşı idam cezasının geri getirilmesini istedi

Halk idam istiyor

03.07.2018, 00:00

Küçük yaştaki çocuklara yönelik cinsel istismarın son yıllarda artış göstermesi ile birlikte vatandaşlar da yaşananlara isyan etti. Türkiye, Ankara Polatlı'da kaybolduktan sonra vahşice katledildiği ortaya çıkan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın başına gelen acı olayla yıkıldı. Kan donduran cinayetin zanlısı Uğur Koçyiğit tedbir amacı ile tutuklanarak tek kişilik hücreye konuldu.

'NEFES ALMALARI HARAM'

Acı haber sosyal medyanın da gündemine otururken, vatandaşlar çocuklara yönelik cinsel istismara karşı idam cezasının geri getirilmesini istedi. Küçük yaştaki Eylül'ü hunharca katleden katil zanlısı için sosyal medya kullanıcıları hep bir ağızdan 'İdam isteriz' dedi.
İşte çocuk istismarına karşı idam istenen bazı paylaşımlar:

Şu ülkede küçük bir çocuğa tecavüz edeni niye idam etmiyoruz?

İdam vallahi idam, nefes almaları haram.

Çocuk istismarı, terör suçları ve bölücülüğe idam cezası gelsin. Vatanı korumak çocukları korumakla başlar.

Her vahşetin ardından hadım gündeme geliyor ama bu çözüm değil caniler için idam cezası gelmeli.

Pedofili hastalık değil suçtur.

Ağzı süt kokan bir yavrunun canını alıyorsa o yaratık yansın. Kurulsun idam sehpaları, o canını yaktığı yavruların ana babası vursun son tekmeyi tabureye. Kısasa kısas.

KAN DONDURAN DETAY

Öte yandan Zonguldak Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi üyesi hakim Huriye Gülen, Eylül cinayeti ile ilgili çok çarpıcı sözler söyledi. Hakim Gülen açıklamasında "Adam daha önce de köpeğe tecavüz etmiş düşünün. Önce hayvandan başlıyorlar sonra insana yöneliyorlar.
Bu kadar ahlaksızlar" dedi.

'ADALET BAKANI İLE GÖRÜŞTÜM'

Bodrum'da sahne alan Demet Akalın, çocuklara yönelik cinsel istismarda hadımın çözüm olmadığını, idamın gelmesi gerektiğini söyledi. Akalın, minik Eylül ile ilgili sorular üzerine, "Adalet Bakanı ile görüştüm ve idamın gelmesinden yanayım. Yoksa soysuzlar durmayacak" şeklinde konuştu.

METİN BURMALI

Halk idam istiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA