• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Minik Kuzey ön ayaklarını kaybedecek

Minik Kuzey ön ayaklarını kaybedecek

02.07.2018, 23:25

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde 2 aylık bir köpek, 23 Haziran'da kimliği belirsiz bir kişi tarafından av tüfeğiyle ateş edilerek bacaklarından yaralandı. Bacaklarına çok sayıda saçma isabet eden yavru köpeğin, vurulduğu yerde 5 gün kaldığı için bacaklarının kurtlandığı ve enfeksiyon kaptığı öğrenildi.
Hayvanseverler tarafından bulunan yavru köpek, hemen Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü.
İlk müdahalesi burada yapılan köpek, daha donanımlı bir hastanede tedavisi için İstanbul'a gönderildi. Durumu ağır olan yavru köpeğin ön ayaklarının kesileceği belirtildi.

BELEDİYE ÜSTLENDİ

Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Gerekli ilk müdahalesi yapılan ve veteriner hekimlerimizin yaptığı kontroller sonucunda vücudunda birçok saçma ve kırık tespit edilen köpeğimiz Kuzey'in, İstanbul Veteriner Tıp Merkezi'ne sevkine karar verildi ve tüm nakil tedavi masrafını Mardin Büyükşehir Belediyesi üstlendi" denildi.

Minik Kuzey ön ayaklarını kaybedecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN