• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

köpek sahipsiz kalmadı

Talihsiz köpek sahipsiz kalmadı

02.07.2018, 23:24

’da yavru bir sokak köpeği, trenin çarpması sonucu 2 bacağını kaybetti. köpeğin yardımına hayvansever yetişti. Akyol, klinikte tedavi edilirken gördüğü köpeğe kucak açtı

Aydın'da trenin çarparak iki patisini kopardığı yavru köpeği tedavi ettiren Müge Akyol, hayvanı sahiplendi. Hayvansever Ela Müge Akyol, tedavisinin ardından evine götürdüğü yavru köpeğe evladı gibi bakmaya başladı.

DİĞER YAVRU ÖLDÜ

Aydın'ın Germencik ilçesi Ortaklar Mahallesi'nde bir trenin çarptığı iki köpek yavrusundan biri telef olurken, diğerinin de iki ayağı birden kopmuştu.
Mahallede yaşayan bir vatandaş, yaralı halde bulduğu yavru köpeği tedavi ettirmek için veteriner kliniğine götürdü. Yapılan muayenede yavru köpeğin sağ ön ve arka bacağının tüm fonksiyonlarını kaybettiği belirlendi. Tedavisi yapılan 3 aylık 'Boksör' cinsi dişi yavru köpeğe hayvansever Müge Akyol kucak açtı.

İSMİNİ 'DERİN' KOYDU

Evladı gibi baktığı köpeğe 'Derin' ismini veren Müge Akyol, "Elimden geldiğince hayvanlara bakıyorum. Beslediğim sayısız sokak köpeği var. İki bacağı kopmuş olan köpeği klinikte gördüm. Tren kazası sonucu iki bacağını kaybetmiş. Onu özel bakımlarını yapmak için yanıma aldım. İsmini çektiği acıdan dolayı Derin koydum. Derin iki gündür hiç uyumadı. Çok acı çekiyor. Kopmuş ayakları zarar görmesin diye Derin'i yalnız bırakmıyorum.
Bacakları iyileşince protez bacak yaptıracağız" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Talihsiz köpek sahipsiz kalmadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN