• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

merkezli 5 ildeki operasyonu

Adana merkezli 5 ildeki fuhuş operasyonu

05.07.2018, 10:40

merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, tehdit ve şantajla kadınlara yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 19 şüphelinin, polise yakalanmamak için telefonda şifreli konuştukları belirlendi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin, dün şafak vakti düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 5'i kadın 19 şüphelinin Emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yaklaşık 3 ay süreyle teknik ve fiziki takip yapılan şüphelilerin, müşterilerle cep telefonu görüşmelerinde polise yakalanmamak için şifreli konuştukları tespit edildi.

Şüphelilerin, fuhuş yapmaya "temizlik yapmak", fuhuş yapan kadına "temizlikçi", "karpuz", "oda", fuhuş yapmaya yeni başlayan kadına "taze çay", yabancı kadına "kaçak çay", Türkler için ise "yerli çay" şeklinde şifreli ifadeler kullandıkları bildirildi.

"Manukyan" lakabını kullanan Afife F'nin liderliğini yaptığı iddia edilen çetenin, müşterilere fuhuş yapmak için otel, pansiyon ve kamp evlerini kullandırdığı tespit edildi.

Polis, dün Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır ve İstanbul'da 17 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlemiş, tehdit ve şantajla kadınlara fuhuş yaptırdıkları iddia edilen 5'i kadın 19 kişiyi gözaltına almıştı.​

AA

Adana merkezli 5 ildeki fuhuş operasyonu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN