• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Siyam ikizleri biberonla besleniyor

Siyam ikizleri biberonla besleniyor

08.07.2018, 23:35

Antalya'da, başlarından yapışık olarak dünyaya gelen 'siyam ikizleri', yoğun bakımda geçen 18 günlük yaşam mücadelelerinin ardından normal odaya alındı. Biberonla beslenmeye başlanan bebekler, henüz anne kucağının sıcaklığını hissedemedi.

ANNE KUCAĞINA ALAMIYOR

Alanya'da, Fatma-Ömer Evrensel çiftinin 21 Haziran'da dünyaya gelen, başlarından yapışık erkek ikiz bebeklerinin, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki yaşam mücadelesi sürüyor. Evrensel çiftinin Yiğit ile Derman adını verdiği ve beyinleri ayrı, beynin ana damarı yapışık dünyaya gelen ikizler, ilerleyen dönemde bir dizi ameliyatla birbirinden ayrılacak. Bebekleri yataklarında öpüp, kokladığını kaydeden Fatma Evrensel, "Bezlerini ben değiştiriyorum. Biberonla besliyorum; ama kucağıma almak şu anda zor. Onun için yataklarında seviyorum. Çok güzeller. Tüm bakımlarını yapıyorum; ama henüz kucağıma alamıyorum" diye konuştu.

Siyam ikizleri biberonla besleniyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN