• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yürekler bir kez daha yandı!

Yürekler bir kez daha yandı!

08.07.2018, 23:12

Önce Eylül, daha sonra Leyla için yanan yüreğimiz, dün de Ufuk ve ’tan gelen acı haberle bir kez daha kavruldu. Evinin önünde oynarken kaybolan minik Sami Yusuf’un cansız bedeni, köyün 4 kilometre uzağında bulundu. Ufuk’un cenazesine ise kaybolduğu noktadan 5 kilometre ötede ulaşıldı

Türkiye'yi yasa boğan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ve 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın ölümünün ardından, iki acı haber daha üst üste geldi. Hatay'da 8 gündür aranan Ufuk Tatar ve Bitlis'te 2 gün önce kaybolan Sami Yusuf'un da cansız bedenlerine ulaşıldı. Hatay Valiliği, Amanoslar kırsalının sert ve dik kayalık bölgesinde bulunan çocuk cesedinin Ufuk Tatar'a ait olduğunun değerlendirildiğini açıkladı. Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde önceki gün kaybolan 2 yaşındaki Sami Yusuf Marangoz'un da cansız bedenine ulaşıldı.

AKRABASIYLA GİTMİŞTİ

Amanos Dağları eteklerinde 8 gün önce kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar ölü bulundu. Ailesiyle yakınlarını ziyarete gittiği Arpalıuşağı Mahallesi'nde kaybolan Tatar'ın bulunması için komando, jandarma özel harekat ve AFAD ekiplerinin arama çalışmaları 8. günde de devam etti. Dün de yoğun şekilde sürdürülen çalışmalar sonucunda Tatar'ın cesedine ulaşıldı. Tatar'ın cesedinin, arama çalışmalarına katılan güvenlik korucuları tarafından, kaybolduğu noktadan yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Yoluklar Mahallesi'nin üst kesimlerindeki arazide bulunduğu öğrenildi. Amanos Dağları eteklerinde bulunan Arpalıuşağı Mahallesi'ndeki yakınlarına 1 Temmuz Pazar günü ailesiyle ziyarete giden 6 yaşındaki Ufuk Tatar, zihinsel engelli bir akrabasıyla ormanlık alandaki kaynaktan su doldurmaya gitmişti. Bir süre sonra çocuğu su kaynağının bulunduğu alanda bırakarak bölgeden ayrılan aile yakını, geri döndüğünde ise Tatar'ı bulamamıştı. Ufuk Tatar'ın kaybolduğunu fark eden ailesinin durumu ilgililere bildirmesi üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Yürekler bir kez daha yandı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN