• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tatil hayali kurarken online dolandırıldılar

Tatil hayali kurarken online dolandırıldılar

12.07.2018, 01:00

İzmir'in Konak ilçesinde yaşayan Selami ve Seda Yıldırım çifti, iki çocuklarıyla online rezervasyon yaptırdıkları Seferihisar'daki otele gittiklerinde, görevliler tarafından içeri alınmadı. Ücret ödemelerine rağmen otel rezervasyonları iptal edilen aile, savcılığa suç duyurusunda bulunurken, Tüketici Hakem Heyeti'ne de başvurdu.

Otelin web sitesinin, kendilerini bir turizm şirketine yönlendirdiğini söyleyen Selami Yıldırım, "Onların bu tur şirketiyle bağlantılarının bulunmadığı gerekçesiyle rezervasyonumuz iptal edildi. İnternette bulunan bütün bilgiler otele ait görünüyor. Tur şirketiyle ilgili tek bir ibare yok. Biz de direkt otelle iletişimde olduğumuzu sanıyorduk. Otele gittiğimizde rezervasyonumuzun tur şirketi üzerinden yapıldığını ve bizi alamayacaklarını söylediler. 2 küçük çocuğumuzla mağdur olduk" dedi.

'GÖZ YUMUYORLAR '

Otel yönetimine tepki gösteren Selami Yıldırım, "Telefonla rezervasyon yaptırdık ve kredi kartıyla ödeme yaptık. Biz direkt olarak otelle iletişimde olduğumuzu ve işlemlerimizin otel yetkilileri tarafından yapıldığını sanıyorduk meğerse bir acente yetkilisiymiş. Aradığınızda rezervasyon için bu otelin ismiyle açıyorlar telefonu. Sitede otel adına bilgiler yer alıyor. Otele bu durumu açıkladığımızda kabul ettiler, 'Öyle ama yapabileceğimiz bir şey yok' dediler. Kendi isimleriyle yapılan bu dolandırıcılığa göz yumuyorlar" diye konuştu.

Büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getiren Seda Yıldırım ise, "İlk olarak jandarmaya gidip şikayette bulunduk. Jandarmada da 2 gündür aynı yerle ilgili bir çok vakanın geldiğini söylediler. Hatta otelde kalan bir kaç aile de internette vaat edilen hiçbir şeyin olmaması, tuvaletlerin dahi temizlenmediği, otelde çıkan yemeklerin yenilmeyecek halde olmasından dolayı şikayette bulundu. Büyük hayal kırıklığıyla İzmir'e döndük. Çocuklarımız perişan oldu aynı gün içinde gidip geldik paramızdan da olduk. Otel, bize yardımcı olmadı. Defalarca bu tarz sorunlar yaşandığı halde önlem almamışlar. Büyük ihtimalle bu tur şirketiyle birlikte çalışıyorlar. Hiçbir şey yapmamalarının başka nedeni olamaz. İzmir'e döndüğümüz de ilk iş olarak savcılığa ve tüketici hakem heyetine şikayet ettik" dedi.

Tatil hayali kurarken online dolandırıldılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN