• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cennetten çöplüğe

Cennetten çöplüğe

16.07.2018, 23:07

Fethiye ve Seydikemer sınırları arasında kalan Faralya’daki , izinsiz çadır kuran tatilciler yüzünden çöplüğe döndü

Muğla'nın Fethiye ve Seydikemer sınırları arasında kalan Faralya'daki Kabak Koyu'na ormanlık alana izinsiz olarak yüzlerce çadır kuruldu. Çadırlarda kalanlar cenneti andıran bölgeyi çöplüğe çevirdi.

YANGIN ÇIKARSA MAHVOLUR

Bölge iki ilçe arasında kaldığından denetlemede sorun yaşanıyor. Faralya muhtarı Hasan Karaburun, "Daha önce çadırlarda kalanlar, piknik ateşiyle orman yangını çıkardı. Bir yangın daha çıkarsa cenneti kurtaramayız" dedi. Kabak Koyu'nda haftada 3 gün Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin denetleme yaptığını ve çadırcıları uzaklaştırdığını belirten Karaburun, "Mangalını, çadırını alıp gelenler buraya kamp kuruyor. Bir türlü baş edemedik.
Allah korusun yangın çıkarsa bu bölge tamamen mahvolur. Yetkililere defalarca başvurduk, sonuç alamadık. Çadır kuranlar çevreyi de kirletiyor. Bizim korkumuz herhangi bir yangın çıkması. Ormanlık alan içindeki gelişi güzel kurulan çadır kamplarının önlenmesini istiyoruz. Buradaki çadır kuranları kontrol edemiyoruz" diye konuştu

ADEM ÜLKER / ERDOĞAN CANKUŞ

Cennetten çöplüğe haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN