• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

4 bin Euro maaş vaadi ile kandırdılar!

4 bin Euro maaş vaadi ile kandırdılar!

20.07.2018, 23:32

Dolgun maaşlı iş vaadi ile dolandırılan 55 şoför Antalya’da polise başvurdu. Kepez’de bir AVM’nin önünde randevulaştıkları kişilerin gelmemesi üzerine durumu anlayan mağdurlar, “Bize Norveç’te 4 bin avro maaş vaat ettiler” dedi

Antalya'da yurt dışında aylık 4 bin avro maaşla iş vaadinde bulunularak dolandırıldıklarını iddia eden çok sayıda şoför, polise başvurdu.
Farklı illerden kente gelen 55 şoför, Kepez ilçesindeki alışveriş merkezinin önünde, kendilerini Norveç'te işe yerleştirme vaadinde bulunan kişileri beklemeye başladı. Yurt dışında dolgun maaşla iş bulma hayali kuran şoförler, bekledikleri kişilerin gelmemesi üzerine dolandırıldıklarını ileri sürerek polise müracaat etti. Dolandırıcılık mağduru şoförlerden Savaş Seçim, Konya'nın Seydişehir ilçesinden Norveç'e gitmek için arkadaşlarıyla Antalya'ya geldiklerini söyledi.

8 SAAT MESAİ , 2 GÜN TATİL ...

Seçim, "Tanıdıklarımız aracılığıyla bize ulaştılar. Teklif cazip geldi ve kabul ettik. Ön ödeme olarak 2 bin lira yatırdık. Alanya ilçesinde kısa bir toplantı yapıldı. Toplantıda sağlık raporu parası da verdik" diye konuştu. Seçim, Antalya'daki otelde toplantı için tarih verildiğini anlatarak, buluşma yeri olarak bildirilen alışveriş merkezinin önünde beklemeye başladıklarını ifade etti. İş vaadinde bulunan kişileri aradıklarını ancak ulaşamadıklarını kaydeden Seçim, "Bize Norveç'te 4 bin 100 avro maaş vadettiler. Artı 42 Euro saat başı mesai ücreti alacağımızı söylediler. Günde 8 saat çalışıp hafta sonları tatil yapacağımız vaadinde bulunuldu" diye konuştu.

4 bin Euro maaş vaadi ile kandırdılar! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN