• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Linçten polis kurtardı

Linçten polis kurtardı

25.07.2018, 00:44

Karabağlar’da kadını kaçırıp 3 gün alıkoyan hurdacı, öfkeli kalabalık tarafından linç edilmek istendi

İzmir'in Karabağlar ilçesinde parkta tanıştığı 44 yaşındaki zihinsel engelli Serap F.'yi evine götürüp zorla alıkoyduğu iddiası ile talihsiz kadının akrabaları ve çevre sakinleri tarafından darp edilen hurdacı Z.Y.'yi (41), linç edilmekten polis son anda kurtardı.
Bir süre darp edilen Z.Y. gözaltına alındıktan sonra hastaneye götürülürken, zihinsel engelli Serap F. yakınlarına teslim edildi.
Olay önceki gün Aşık Veysel Mahallesi 5823 Sokak'ta meydana geldi.
İddiaya göre hurdacılık yapanZ.Y, Buca'da parkta tanıştığı zihinsel engelli Serap F'yi kaçırıp Karabağlar'daki evinde 3 gün boyunca alıkoydu.

2 TARAF DA ŞİKAYETÇİ

Günlerdir Serap F'yi arayan yakınları talihsiz kadının tutulduğu evi bulup hurdacılık yaptığı öğrenilen Z.Y.'yi darp etmeye başladı. Polis, durumu öğrenen çevre sakinlerinin de tekme ve yumruklarla saldırdığı Z.Y'yi linçten son anda kurtardı. Ölümden dönen Z.Y. gözaltına alınarak Karabağlar Polis Merkezi'ne götürüldü.
Tarafların birbirinden şikayetçi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor

METİN BURMALI

Linçten polis kurtardı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN