• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

üzerinde yürüyüşe akın

Deniz üzerinde yürüyüşe akın

27.07.2018, 23:14

Yeşil ve mavinin buluştuğu turizm cenneti ’in ünlü ’na her gün binlerce yerli yabancı geliyor

Denizi, koyları ve plajlarıyla dünyanın önemli tatil cennetlerinden Muğla Marmaris'te, gündüz kıyılar, gece ise eğlence mekanları hınca hınç doluyor. Otellerin yüzde yüz doluluğa ulaştığı ilçede, doğa harikası koylara düzenlenen tekne turları da büyük ilgi görüyor.

600 METRELİK YOL

Marmaris'in yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği en önemli bölgelerinden biri de Kızkumu Plajı. Gerek doğası, gerekse denizin üzerinden yürüyerek karşıya geçmeye duyulan ilgi, her gün binlerce tatilciyi plaja çekiyor. Tatilciler, safari cipleriyle geldikleri Orhaniye köyündeki plajda deniz üzerinde yaklaşık 600 metre yürüyor. Deniz içinde su seviyesinde 600 metre uzunluğunda, 3 metre genişliğindeki plajda yürüyenler, deniz üstünde yürüyormuş hissine kapıldıklarını belirterek, "Bu inanılmaz bir duygu, insan büyüleniyor. Denizde yürüyerek karşı kıyıya geçmek çok zevkli" dedi. Tatilciler eşsiz manzarada bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

ACIKLI EFSANE

Efsaneye göre Bybassos Kralı'nın kızı güzel prenses ile aşık olduğu balıkçı, sahilde buluşmaktadır. Kız geceleri kandille işaret verdikçe balıkçı karşı kıyıya gelir. Bunu öğrenen kral bir gün askerlerini gönderir. Onların ışık yakmasıyla sevgilisinden işaret geldiğini düşünen balıkçı sandalına atlar.
Bu sırada kız askerlerin elinden kurtularak sevgilisine doğru denize koşar ve mucize eseri bastığı her yer kumsala dönüşür.

KIZILA BOYANDI

Ama askerlerden birinin balıkçıya attığı ok kızı öldürür. Kızın yürüdüğü kumsal onun kanıyla kızıla boyanır. Sevdiği kızı kucaklayıp kaçıran balıkçıdan ise bir daha haber alınamaz.

ADEM ÜLKER

Deniz üzerinde yürüyüşe akın haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN