• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ayberk, ‘sarma parası’yla ameliyat oldu

Ayberk, ‘sarma parası’yla ameliyat oldu

05.08.2018, 01:46

Oğlunun tedavi masraflarını karşılamak için sarma yaparak satan İzmirli ’ın hesabı üzerinden açtığı kampanya amacına ulaştı. 23 bin TL toplandı ve Ayberk, İstanbul’da operasyon geçirdi

Neslihan Akın'ı, gülen yüzüyle sarma yaparken çekilmiş fotoğrafıyla tanıdı Türkiye...
Yanında da, annesinin yemek yapışını seyreden oğlu vardı.
Çok bildik bir görüntü gibi gözüküyordu.
Her anne gibi, çocuğuna yemek yapıyordu sanki Neslihan Akın... Ama gerçek, sanıldığı kadar basit değildi.
O sarmalar, Ayberk akşam yemeğinde yesin diye değil, doğduğundan beri mücadele verdiği hastalıklarla savaşması için gereken tedavi parası bulunsun diye yapılıyordu.

BİR ÇIKIŞ YOLU ARADI...

8 yaşındaki Ayberk, İzmir'de beyin felci ve kronik akciğer yetmezliğiyle dünyaya geldi. Hayat, onun için çok zor başladı. Ailesinin maddi gücü yetersizdi. Fabrika işçisi baba, oğlu için mücadele ederken, eşi de bütçelerine katkıda bulunmaya karar verdi. Anne Neslihan Akın, oğlunun tedavi masraflarına destek için evde sarma sarıp, satmaya başladı. Fakat Ayberk'in omurundaki rahatsızlığı artınca, doktorları ameliyat olmasına karar verdi. Tedavi masraflarını bile güçlükle karşılayan aile, ameliyat için gereken 23 bin TL'yi toplayamadı. Ayberk'in tedavisinde gerileme oldu. Bunun üzerine anne Akın, oğlunun rahatsızlığının ne olduğu ve ne yapmaları gerektiğini anlatan bir video çekti. Bunu da sosyal medya hesabından yayınladı. Görüntüler binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

AFRİN'DEKİ ASKERDEN DESTEK

Aralarında sanatçı Demet Akalın'ın da bulunduğu kişilerden aileye destek geldi. Görüntüleri izleyen kişilerden kimisi anne Neslihan Akın'a ulaşıp para yardımında bulundu, kimisi de sarma yapması için sipariş verdi. Hatta o dönemde Afrin'de görev alan askerlerden biri de bu yardıma ortak oldu.
Afrin'deki asker, sosyal medyada gördüğü paylaşımın ardından Akın'dan 2 kilo sarma siparişi verdi. Akın'ın, o kadar uzağa göndermesinin mümkün olmadığını söylemesi üzerine de, "Sarma sarıp sokak çocuklarına dağıtın" dedi. Askerimizin bu desteğinin ardından kampanyaya katılım arttı.
Ayberk'in tedavisi için gerekli olan 23 bin TL kısa sürede toplandı. Ayberk, İstanbul'daki Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nde Dr. Mehmet Nurullah Eriş tarafından ameliyat edildi. Ameliyatı 5.5 saat süren Ayberk, servisteki odasına alındı. Yaptığı sarmalarla çocuğunun sağlığına kavuşması için mücadele veren anne Akın kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Ayberk, ‘sarma parası’yla ameliyat oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN