• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Küçük İstanbul’ Urla

‘Küçük İstanbul’ Urla

06.08.2018, 23:04

Çeşme'yi istila eden İstanbulluların son gözdesi Urla oldu. Bunun en büyük nedeni ise İzmir'e yapılacak en önemli yatırımlarından biri olan Körfez Geçiş Projesi. İlçede son 6-7 aydır satışlar patlama noktasına gelirken, yerli ve yabancı birçok ünlü Urla'da arazi alıp malikane ve lüks villa yaptırmak için yarışıyor. Urla'nın son ünlüleri geçen yıl 4 milyon TL vererek villa alan fantezi müziğin ünlü ismi Coşkun Sabah, Sibel Can ve İclal Aydın olmuştu.
Listede ünlü sporcular da var.

FİYATLAR TAVAN YAPTI

Angelina Jolie'nin Urla'da ev aldığı iddia edilirken, ünlü yıldıza BM'nin İyi Niyet Elçisi olması sebebiyle Çeşmealtı Saklıkoy'da villa tahsis edildiği iddia ediliyor. Ayrıca futbolun dünyaca ünlü yıldızı Ronaldo'nun da Kekliktepe'de ev aldığı duyumları var.

ARSA ALIYORLAR

Bu talepler doğrultusunda ise Urla'da fiyatlar 3-4 katına çıktı. İstanbul'dan gelenlerin ilk tercihinin Kuşçular mevkisi ile Kekliktepe olduğu belirtiliyor. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Ali Gönlügür, "Her gün yaptığımız villa ve sitelere müşteri geliyor. Daha çok arsa alıyorlar. Proje çizdirip zevklerine göre yaşıyorlar" dedi.

LÜKS VİLLA YAPTIRIYORLAR

Urla'nın son ünlüsü Engin Hepileri'nin yaptırdığı lüks yüzme havuzlu villanın ise milyonlarca lira değerinde olduğu öğrenildi. Hepileri'nin yaptırdığı villanın bilgi panosunda mal sahibi olarak kendi adı ile eşi Beyza Şekerci'nin annesi Canan Şekerci'nin adının yazdığı görüldü. Engin Hepileri, 2010 yılında evlendiği eşi Ayşe Topçu'dan 2014 yılında boşanmıştı. 2015'te Atv'de "Kara Ekmek" adlı dizide başrol oynayarak adını duyuran oyuncu, 28 Mayıs 2015 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Beyza Şekerci ile evlendi.

FATİH ŞENDİL

‘Küçük İstanbul’ Urla haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN