• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da , ve Instagram yasaklanıyor

Sosyal medyanın uygunsuz kullanıldığı ülkelerin başında gelen 'da tartışma yaratan bir iddia ortaya atıldı. Hindistan hükümetinin telekomünikasyon şirketlerine resmi yazı gönderdiği ve başta , Instagram ve olmak üzere birçok uygulamanın engellenmesi için çalışmalara başlanılması talep edildi

Hindistan'da Facebook, WhatsApp ve Instagram yasaklanıyor

08.08.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 08.08.2018,11:04

Toplu tecavüz ve cinayet vakalarının hızla arttığı ve insanların sosyal medya üzerinden bunları paylaştığı Hindistan'da sosyal medya uygulamaları ve platformlara yasaklar getirilmeye hazırlanılıyor. Reuters'ın elde ettiği resmi yazışmalarda Hint yönetiminin telekomünikasyon şirketlerine resmi taleplerde bulunulduğu ifade edildi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILAN UYGUNSUZ İÇERİKLERDE ARTIŞ YAŞANDI

Sosyal medya üzerinden dedikodu yapan, uygunsuz fotoğrafları paylaşarak mahremiyeti yok sayan mesajlar atanların sayısında yaşanan artışla birlikte Hindistan'da bunlara yasak getirilmesi gündemde. Reuters'ın elde ettiği yazışmalarda Hint yönetiminin telekomünikasyon şirketlerine mektup gönderdiği açıklandı. Mektupta, "Sizden ricamız, internet üzerinden Instagram/Facebook/WhatsApp/Telegram ve benzeri uygulamaların nasıl engelleneceğine dair desteğinizi istiyoruz. Bu konuda farklı yöntemleri söylemeniz gerek" ifadesi kullanıldı.

Instagram ve WhatsApp'a sahip olan Facebook konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, Telegram da konuyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı. İsmini açıklamayan bir yetkili, "Hükümetin gönderdiği mektup, acil durumlar için bu uygulamaların kapatılmasına çözüm bulunmasıyla ilgiliydi" ifadesini kullandı.

Hindistan'da yaklaşık 200 milyonu aşkın kullanıcının WhatsApp üzerinden mesajlaştığı açıklandı. WhatsApp uygunsuz mesajların önüne geçebilmek için aynı anda 5 kişiyle mesajlaşma ve gruplardaki üye sayılarının azaltılmasına karar vermişti.

Kanada Dışişleri Bakanı'ndan '20 milyar dolarlık tweet'

Hindistan'da Facebook, WhatsApp ve Instagram yasaklanıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA