• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da yaralar sarılıyor

Ordu’da yaralar sarılıyor

09.08.2018, 23:32

Ordu'daki sel felaketinden yüzlerce kişinin sağ salim kurtarılmasının sevincini, dün akşam saatlerinde gelen bir ölüm haberi gölgeledi.
İkizce ilçesinde sel sularına kapılarak kaybolan Kayı Bayram Sekmen adlı vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı. Çok sayıda araç, bina ve köprünün hasar gödüğü felaketten fındık da nasibini aldı. Bahçeler sular altında kalırken, fındık toplamak için Güneydoğu'dan gelen yüzlerce işçi sele kapılmaktan son anda kurtarıldı. Ünye'nin Cevizdere havzasında bulunan mahsul, yoğun yağış nedeniyle selle birlikte bahçelerden akıp gitti. Yetkililer aşırı yağış sonucunda daldaki fındığın da sel sularına karıştığını belirtti.

FINDIKLAR DENİZE GİTTİ

Fındık bahçesi sahibi Osman Nuri Ergül, bahçesindeki fındığın selle birlikte denize gittiğini belirterek, "Bahçede ne var ne yoksa sel alıp götürdü.Bu yıl zaten rekolte düşüktü. Biz buna üzülürken, bir de bizi sel vurdu. Bahçede ve harmanda ne kadar fındık varsa sel önüne kattığı gibi alıp götürdü. Elimizde ise sadece yarım çuval fındık kaldı. Zararımız çok büyük" diye konuştu.

300 KİŞİ KURTARILDI

Fındık tarlalarındaki çadırlarında kalan fındık işçileri, aşırı yağmur nedeniyle bir anda selin ortasında kaldılar. Yaklaşık 300 kişi helikopter ve kurtarma araçlarıyla sel bölgesinden alınıp Fatsa Kapalı Spor Salonu'na yerleştirildi. Kızılay fındık işçilerine önce sıcak çorba dağıttı, daha sonra yatak ve battaniye yardımında bulundu. Fatsa Organize Sanayi Bölgesi de selden büyük zarar gördü. Sanayi sitesinde bulunan 7 tekstil fabrikası sular altında kaldı. Yetkililer suların çekilmesi ile zararın ortaya çıkacağını söyledi.

MURAT ALHAN -HAMZA ALP

Ordu’da yaralar sarılıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN