• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Önce nakil sonra gözaltı!

Önce nakil sonra gözaltı!

10.08.2018, 23:04

11 yıldır aranan katil zanlısı, sahte kimlikle ameliyatı olunca yakayı ele verdi. Karşısında polisi görünce şoke olan zanlı, “Beni nasıl buldunuz?” diye sordu

11 yıl önce Sakarya'da Ükü Ocakları Başkanı'nın öldürüp kaçan İ.A, sahte kimlikle kız kardeşinden yapılan böbrek nakli ameliyatının ardından, Antalya'da yakalandı. Durum, nakil için kimliği kullanılan F.G. isimli vatandaş, her şeyden habersiz hastaneye başvurunca ortaya çıktı. Kendisi adına böbrek nakli yapıldığını öğrenen F.G. polise giderek şikayetçi oldu.

KONTROL İÇİN GİTMİŞTİ

Araştırma yapan polis sahte kimliği kullanarak böbrek nakli yaptıran kişinin, 11 yıldır aranan katil zanlısı İ.A. olduğunu belirledi. Polis hastaneye kontrol için gelen katil zanlısı İ.A. ve kızkardeşini gözaltına aldı. Hastane çıkışında F.G. adına düzenlenmiş sahte kimlikle gözaltına alınan katil zanlısı şoke oldu. İ.A. polislere "11 yıl kaçtım. Nasıl buldunuz?" diye sordu.

ALACAK MESELESİ YÜZÜNDEN VURMUŞ

Sakarya'da Kemaliye köyünde 17 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen olayda Ülkü Ocakları eski Sakarya Şube Başkanı Zekeriya Erkılıç (31), alacak-verecek meselesi yüzünden tartıştığı İ.A. (29) tarafından tabancayla vurularak öldürülmüştü. Olayın üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen katil zanlısı İ.A. bir türlü yakalanamamıştı.

FATİH ŞENDİL

Önce nakil sonra gözaltı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN