• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

25 asırlık mekanda müzik şöleni

25 asırlık mekanda müzik şöleni

11.08.2018, 23:02

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 15. yılında özel bir programla klasik müzik tutkunlarını bir araya getirdi. Antik Taş Ocağı'nda sahneye çıkan Onay ve Markov ikilisi, programda Beethoven, Saygun, Paganini, Chopin, Liszt ve Brahms'ın eserlerinden seçtikleri bir repertuarı seslendirdi. Sir Yehudi Menuhin'in, "Şüphesiz ki kendisi dünyanın en görkemli ve ahenkli kemancılardan biri" diye anlattığı Alexander Markov ve Chopin yorumlarıyla, Polonya Devlet Nişanı'na layık görülen, müzik otoritelerinin en büyük Rachmaninov yorumcusu olarak nitelediği Gülsin Onay, Gümüşlük'teki geceye Ludwig Van Beethoven'un "Violin Sonata no.5, Op.24 "Spring" başlıklı eseriyle başladı.

DAKİKALARCA ALKIŞLANDI

İkili, Cumhuriyet tarihimizin en önemli bestecilerinden Ahmed Adnan Saygun'un, "Suite, Op.33" adlı eserini de seslendirdi. Bu yapıtı, Nicolai Paganini'nin "Excerpts from Caprices, Op.1" adlı kapriçyosu izledi. Muhteşem performansıyla dakikalarca alkışlanan Gülsin Onay, konserin ardından klasik müzikseverlerle bir araya gelerek CD'lerini imzaladı. Festival 12 Ağustos Pazar akşamı, Fransız- Kıbrıs asıllı piyanist ve besteci Cyprien Katsaris'in Koçtaş sponsorluğunda vereceği konserle devam edecek.

ADEM ÜLKER

25 asırlık mekanda müzik şöleni haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN