• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Opera ve balenin önünü açacağız’

‘Opera ve balenin önünü açacağız’

13.08.2018, 01:14

Sabah ve ATV’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 16. Uluslararası Bale Festivali’ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılarak Don Kişot adlı gösteriyi izledi. Ersoy, “Opera ve bale daha iyi yerlere gelecek” dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl 16.'sı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde önemli açıklamalar yaptı.
Ersoy'a gecede Vali Esengül Civelek, Kaymakam Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Devlet Opera Balesi Genel Sanat Yönetmeni ve Genel Müdürü Murat Karahan eşlik etti.
Akşam saatlerinde sürpriz bir programla Bodrum'a gelen Bakan Ersoy, gösteri öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

İŞİ SEVEREK YAPANLAR

Bu yıl turizmin iyi gittiğini ancak hedeflerinin de yüksek olduğunu belirten Bakan Mehmet Nuri Ersoy, dövizdeki artış turizm açısından değerlendirildiğinde turizm yatırım cazibesini artırdığını söyledi.
Bakan Ersoy, Opera ve Bale Genel Müdürü Murat Karahan için, "İşini severek yapıyor. Yeni dönemde de işini severek yapan arkadaşlara öncelik veriyoruz açıkçası. Onların hevesleri bizi de heveslendiriyor. Onlar ne kadar hevesli olursa biz de onların önünü açmakta o kadar hevesli olacağız. Murat Karahan ile birlikte Opera ve Bale'nin daha iyi yerlere gideceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

TURİZMDE NİTELİK

Kendisinin de bir Bodrum sevdalısı olduğunu aktaran Ersoy, "Uzun yıllardır Bodrum'a geliyorum. Turizmi bu tür kültür faaliyetleri ile de birleştirmemiz gerekiyor, sezona yaymamız gerekiyor. Kültür faaliyetlerinin sadece yüksek sezonla sınırlı kalmaması gerekiyor. Elbirliği ile yapacağız bunu, programlarımızı geliştireceğiz" dedi. Bodrum Kalesi'nin restorasyonu hakkındaki soru üzerine Bakan Ersoy, "İçini açınca farklı şeyler çıkabiliyor. İş uzayabiliyor. Biraz daha süre geçtiği zaman net yakın bir tarih verebiliriz. Şu anda yeni başladı. İçi açıldıkça, daha net bir tarih vereceğiz" açıklamasını yaptı.

ADEM ÜLKER

‘Opera ve balenin önünü açacağız’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN