• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de bayram bereketi

Çeşme'de bayram bereketi

19.08.2018, 13:42

İzmir'in turizm cenneti ilçesi Çeşme, uzun Kurban Bayramı tatilinde, tatilcilerin akınına uğradı. Çeşme'de sayısı 500'e ulaşan küçük oteller de tamamen doldu.

Kendisi de Alaçatı'da otel işleten Türkiye Küçük Oteller Derneği'nin eski genel başkanı ve Alaçatı Turizm Derneği'nin kurucu üyesi Mehmet Çelik, uzun zamandır sıkıntı yaşayan küçük otel işletmecilerinin, 9 günlük Kurban Bayramı tatilindeki yüksek doluluk oranıyla yüzlerinin güldüğünü söyledi. Çelik, ilçede sayısı 500'e ulaşan küçük otellerin tamamının dolduğunu belirtti. Dövizdeki yükselme nedeniyle yurt dışına tatile gideceklerin yurt içine yöneldiğine dikkat çeken Mehmet Çelik, şöyle dedi:

"Dövizdeki yükselme nedeniyle yurt dışına çıkamayan yerli turist iç turizmi hareketlendirdi. Küçük oteller de doldu. Özellikle 3 aylık yüksek sezonla bir yıl geçinmeye çalışan bizim gibi kıyı bölgesi turizmcileri, siyasi nedenlerle yabancı turisti kaybetmiştik. İç piyasadaki ekonomik sıkıntı nedeniyle de zaten kısa olan sezonumuz iyice kısalmıştı. Ülkemizin her köşesi dünyada eşi benzeri bulunmayan güzelliklere sahip. Alaçatı'dan Kapadokya'ya, Kazdağları'ndan Gaziantep'e, Karadeniz'e onlarca bölgemiz coğrafi, kültürel özelliklerinin yanı sıra yurt dışındaki birçok otelden hem fiziksel hem de hizmet anlamında üstün ve kaliteli küçük otellere sahip. Biz bu vesile ile yerli misafirlerimizi otellerimizde ağırlamaktan çok mutluyuz."

Çeşme'de bayram bereketi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN