• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gözümüz Bollywood’ta

Gözümüz Bollywood’ta

21.08.2018, 23:22

, bu yıl Taylan’da yapılan ve sahne gösterileriyle büyüleyen Film Akademisi Ödülleri’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Ev sahipliği yaptığı milyon dolar bütçeli Hint düğünleriyle dikkat çeken Antalya, şimdi de gözünü Hindistan'ın dev etkinliklerine dikti. Hindistan film endüstrisi Bollywood'un Oscar'ları olarak adlandırılan ve dünyanın en çok izlenen etkinlikleri arasında yer alan Hindistan Film Akademisi Ödülleri (IIFA) Antalya'nın radarına girdi.

YEŞİL HALI TÖRENİ

Bu yıl, Tayland'da yapılan ve ihtişamlı 'yeşil halı' geçit töreni ile sahne gösterileriyle dünyanın büyük ilgisini çeken tören, televizyon ya da internet aracılığıyla 1.3 milyar insana ulaştı. Antalya şimdi bu törene ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

BÜYÜK TANITIM ETKİSİ

Hindistan'dan 1 milyon dolar bütçeli düğünleri ve önemli kongreleri Antalya'ya getiren Inventum Global'in ortaklarından Bünyat Özpak, IIFA'nın Kurucu Başkanı Sabbas Joseph'i 5 kez Antalya'da ağırladıklarını belirterek, "Kendisi de festivalin Antalya'da yapılmasına çok sıcak bakıyor. Törenin yapıldığı her ülkede Hintli turist sayısı yüzde 45 artıyor. Ödül töreninin bütçesi 10 milyon doların üzerinde ama bu sponsorlarla karşılanabilir. Ayrıca törenin, parayla ölçülemeyecek bir tanıtım etkisi var. Ayrıca törenin ardından o ülkelerde Bollywood filmleri çekilmeye başlanıyor. Dizi ve müzik klipleri çekiliyor. Hintli turist Antalya'yı henüz tanımıyor. Bu nedenle katkısı çok daha çarpıcı olur. Bir yıl içinde yüzde 500 gibi artışlar yaşanır. Bugün 1.5 milyar nüfuslu Hindistan'dan 22-30 milyon insan yurt dışına seyahat ediyor. Alışveriş, golf ve kültür turizmi gibi ürünler için de Hindistan büyük bir potansiyel taşıyor. Türkiye olarak bu pazardan henüz hak ettiğimiz payı alamadık. Ama yapacağımız tanıtım çalışmalarıyla bunu başarabiliriz" dedi.

Gözümüz Bollywood’ta haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN