• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Toplu balık katliamı

Toplu balık katliamı

22.08.2018, 00:00

’nın Kırkağaç ilçesindeki Bakırçay Nehri’nin bir kolu olan ’nda toplu balık ölümleri endişelendirdi. Binlerce balığın telef olduğu çayda, inceleme başlatılacağı bildirildi

Manisa'nın Kırkağaç ilçesindeki Bakırçay Nehri'nin bir kolu olan Karakurt Çayı'nda yine toplu balık ölümleri yaşandı.

'SICAKTAN OLDU' İDDİASI

Balıkesir'in güneyindeki dağlardan doğan ve Manisa'nın ilçelerinden geçerek İzmir'in Dikili ilçesi, Çandarlı Mahallesi'nin doğusundan denize dökülen Bakırçay Nehri'nin bir kolu olan Karakurt Çayı'nda balık ölümleri yaşanmaya başladı. Binlerce balık kıyıya vurdu. Balık ölümleri yöredeki köylüler tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurettin Aytekin, yerinde inceleme yaparak sudan numune alacağını belirtti. Şu an için numune alınmadan, tahlil yapılmadan bir şey söylemenin doğru olmadığını ifade eden Aytekin, bu tür balık ölümlerinin sıcaklardan kaynaklanabileceğini iddia etti.

DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

Aytekin, yapılacak olan analizlerden sonra açıklama yapacağını belirtti. Karakurt Mahallesi Muhtarı İdris Kat, "Mahallemizden geçen Karakurt Çayı'nda yaşayan binlerce sazan ve yılan balığı telef oldu. Çaya bırakılan atık su ile asitli zeytin atık sularının balıkları telef ettiğini düşünüyoruz.
Geçtiğimiz yıllarda da yine bu görüntüleri yaşamıştık. Bunun bilinçli olarak yapıldığını düşünmüyoruz ama vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.

CÜNEYT HASÇELİK

Toplu balık katliamı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN