• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Van’dan ’e ‘

Van’dan İzmir’e ‘İyilik Peşinde

22.08.2018, 23:18

TEMA ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği gibi birçok yardım kuruluşu için 'Adım Adım' oluşumuyla birlikte yardımseverlik koşularına katılan Rıza Martaş, farkındalık yaratmak amacıyla Van'dan İzmir'e koşacak. 'İyilik Peşinde Koş' sloganıyla, Adım Adım oluşumunda yer alan 76 STK için koşacağını belirten Martaş, "Türkiye'nin aydınlık geleceği için çalışan, insana, doğaya ve tüm canlı yaşamına saygı duyanları tanıtmak ve farkındalık yaratmak için koşacağım" dedi.

MARATONLARA KATILDI

yıl önce tanıştığı Adım Adım platformuyla farkındalık yaratabilmek amacıyla Avrasya Maratonu, Runtalio Antalya Maratonu gibi koşulara katılan İzmir doğumlu Rıza Martaş, şimdi de Türkiye'de faaliyet yürüten 76 sivil toplum kuruluşunu tanıtmak için Van'dan İzmir'e koşacak. Türkiye tarihinde ilk defa gerçekleşecek koşu 1 Eylül'de başlayacak ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda son bulacak. Türkiye'de yardıma muhtaçların sesi olabilmek için 1830 kilometrelik yolu 13 il ve 56 beldeden geçerek tamamlayacak Martaş, her bölgede ayrı bir STK'nın amacını anlatmayı planlıyor.

40 BİNİ AŞKIN ÜYESİ VAR

Yurtdışında 'charity run' olarak bilinen yarımseverlik koşularını Türkiye'de yaygınlaştırmak amacıyla 2008'de kurulan Adım Adım oluşumuyla sosyal sorumluluk projelerine destek sağlamak için koştuğunu söyleyen Martaş, "Oluşum 40 bini aşkın üyesi ve 350 binden fazla bağışçısıyla her gün biraz daha büyüyor" dedi.

MERT YASİN ALPDÜNDAR

Van’dan İzmir’e ‘İyilik Peşinde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN