• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Milyonlarca tatilci ’ye akın etti

Milyonlarca tatilci Çeşme’ye akın etti

24.08.2018, 23:09

tatiliyle ülkenin her yerinden vatandaşlar Ege sahillerine koştu. 4 günde 4 milyon kişinin geldiği ’de ne plajlarda ne denizde boş yer kaldı

Bayram tatiliyle birlikte Ege bölgesine ülkenin dört bir yanından milyonlarca tatilci akın etti. Çeşme de bu akının yaşandığı turizm cennetlerinden biri oldu. Tüm oteller tamamen dolarken, vatandaşlar çadırlarda ve şezlonglarda geceyi geçirmek zorunda kaldı. Çeşme'ye 4 günde 4 milyon tatilcinin geldiği belirlendi. Bayramın birinci günü 850 bin, ikinci günü 1 milyon 250 bin kişi ilçeye giriş yaparken, bayramın üçüncü ve dördüncü gününde de toplam 2 milyon kişinin Çeşme'ye geldiği ortaya çıktı. Hafta sonunda bu yoğunluğun devam edeceği belirtilirken, pazartesiye kadar Çeşme'nin 7 milyon kişiyi ağırlayacağı tahmin ediliyor.

KUMSALLAR DOLDU TAŞTI

Çeşmeli turizmciler, otelciler ve yöneticiler, kentin kapasitesini kat kat aşan tatilci akınının ardından, "Artık gelmeyin, Eylül'de gelirsiniz. Daha rahat ve daha ucuza tatil yapabilirsiniz" diyerek Çeşme'nin dolup taştığına dikkat çektiler. Yollarda ve plajlardaki görüntüler de bu açıklamaların nedenini gözler önüne serer nitelikteydi. Beach clublar dolarken, halk plajlarında ve denizde de adım atacak yer kalmadı. Günün 24 saati trafik yoğunluğunun azalmadığı gözlenirken, tatilciler ara sokaklarda bile otomobillerini park edecek yer bulamadı.

GÜNDE 500 BİN KİŞİ GİRDİ

Dünyaca ünlü deniziyle ilgi odağı olan Ilıca Plajı'na yüz binlerce kişi akın etti. Kimileri çadır kurarken kimileri de kumsalda yatarak tatil yapabildi.
Gündüz saatlerinde ise 500 bin kişi denize girdi, görüntüler Brezilya'nın meşhur plajı Cobacapana'yı aratmadı.

KAHRAMAN DURAK

Milyonlarca tatilci Çeşme’ye akın etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN