• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bayram müjdesi ’dan geldi

Bayram müjdesi Almanya’dan geldi

25.08.2018, 23:26

Manisa'da yaşayan ve 8 aydır uyumlu ilik bekleyen lösemi hastası 8 yaşındaki Zeynep Topçu'ya müjdeli haber Almanya'dan geldi. 3 ay önce bulunan uygun donörün bağıştan vazgeçmesi üzerine hayalleri yıkılan Zeynep Topçu, bayram dönüşü gerçekleştirilecek nakille sağlığına kavuşacak.
Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşayan ve iki yıldır Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören Zeynep Topçu, hastalığın ikinci kez nüksetmesi üzerine ilik nakli için sıraya girdi. Enfeksiyon nedeniyle zor günler yaşayan Zeynep, geçen haziran ayında ilik nakli için uyumlu bulunan donörün bağıştan vazgeçmesi üzerine yıkıldı.

GÜN SAYIYOR

Zeynep'in beklediği güzel haber bu kez Almanya'dan geldi. Bayram tatili nedeniyle doktorların birkaç gün evde kalmasına izin verdikleri Zeynep, şimdi nakil için gün sayıyor. Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi'nin (TÜRKÖK) ve Kızılay Kan Merkezi'nden aldıkları haber üzerine büyük mutluluk yaşadıklarını belirten baba Abdülkadir Topçu, "Güzel haberi bir hafta önce aldık. Almanya'daki dönorle görüşülmüş ve bağış yapmayı kabul etmiş. İstemi yapıldı, iliğin gelmesini bekliyoruz. TÜRKÖK ve Kızılay vasıtasıyla ilik buraya getirilecek. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde gerekli tetkikler yapıldıktan sonra, herhangi bir enfeksiyon olmaması durumunda 15 Eylül'de nakil işlemi gerçekleşecek" dedi.

Bayram müjdesi Almanya’dan geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN