• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Büyükşehir’den Livaneli skandalı

İzmir Büyükşehir’den Livaneli skandalı

03.09.2018, 00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından '1 Eylül Dünya Barış Günü' kapsamında düzenlenen konserde Zülfü Livaneli skandalı yaşandı. Hafta sonu Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte sahneye çıkacağı söylenen Zülfü Livaneli, geceye katılmadı.

ZORUNLU AÇIKLAMA YAPTI

Günler öncesinden hem afişlerle hem de internet ortamı üzerinden duyurusu yapılan, gazete ve ajanslarda haberleri yayınlanan organizasyonda Zuhal Olcay ve Nükhet Duru ile birlikte onur konuğu olarak sahneye çıkacağı belirtilen Livaneli, programa katılmayacağını duyurdu.
Kendi Instagram hesabından bir gece önce bilgi paylaşan Zülfü Livaneli, konserin kendisine ait olmadığını, sadece Zülfü Livaneli parçalarından oluşan barış konseri olduğunu dile getirdi. Livaneli, "Zorunlu bir açıklama: Benim konserim değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 1 Eylül Barış Konseri, benim şarkılarım üzerine Nükhet Duru ve Zuhal Olcay'ın vereceği 'Livaneli Şarkıları' konseridir. Kendilerine Ferhat Livaneli orkestra ve korosu eşlik edecektir. Basına yansıtılan ve sahnede ben varmışım gibi izlenim veren haber-açıklamalar gerçek dışıdır. Çok sevdiğim, saydığım İzmirlilerle, yanlış haberler yüzünden üzüntü yaşamamak için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım" şeklinde yazdı. Ünlü sanatçının gecede şarkı söyleyeceğini sanan binlerce kişi, Nükhet Duru'nun yaptığı başka bir açıklama ile hüsrana uğradı.

DURU'NUN HABERİ YOKTU

Zülfü Livaneli'nin eşi Ülker Hanım'ın sağlık problemi bulunduğunu ve Bodrum'da onun yanında olması gerektiği için İzmir'de sahneye çıkamadığını söyleyen Nükhet Duru, aslında gerçeklerin Instagram sayfasında yazıldığından habersizdi. Alanda toplanan binlerce kişiye de mazeret olarak bu bilgi sunuldu.

ERCAN AKGÜN

İzmir Büyükşehir’den Livaneli skandalı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA